פסטיבל דוקאביב 2015 – המלצת צפיה כולל רשימת החובה!

פסטיבל דוקאביב ה-17 שיפתח ב 07.05 הצליח להשיג את הסרטים הכי הכי חמים ומדוברים של השנה החולפת, וכבר נחשב לאחד הפסטיבלים הדוקומנטריים השווים בעולם.

כמו תמיד הבחירה קשה, אבל השנה יותר מתמיד נראה שיש המון המון סרטים טובים ובעיקר כמה סרטי חובה שפשוט חייבים לראות, כמו CITIZENFOUR שזכה באוסקר הדוקומנטרי, הסרט החדש על קורט קוביין והסרט שחושף את סודותיה של על כת הסיינטולוגיה.

אז מחלקת את ההמלצות שלי השנה לשלוש רשימות: רשימת החובה, רשימת ה"כולם ילכו לראות אז גם אני", ורשימת ה"אל תגידו שלא אמרתי לכם".

צפיה נעימה. להמשיך לקרוא

משחק החיקוי – סרט מעולה אבל הסיפור שמאחוריו עוד יותר

ווינסטון צ'רצ'יל אמר פעם שאיש לא תרם לניצחון על הנאצים יותר מאלן טיורינג. חבל שאף אחד לא ידע עד לפני כמה שנים מי זה אלן טיורינג. אבל עכשיו מגיע הסרט הביוגרפי על חייו שמצליח להיות גם מותחן וגם דרמה מרגשת מאוד ועוד עם השחקן הכי נחשב בסביבה בנדיקט קמברבאץ' שמשחק אותו מדהים.

אז רק כדי להסביר קצת, אלן טיורינג היה גאון מתמטי, שנולד בבריטניה ב- 1954. הוא הנחיל לעולם את מכונת טיורינג – מודל מופשט לאופן פעולתו של המחשב, ואת מבחן טיורינג – מבחן הבודק האם למכונה כלשהי יש בינה מלאכותית שלא תאפשר להבחין בינה לבין אדם. בצד המעשי הוא נחשב לאחד השותפים העיקריים אם לא המוביל בפיצוח מכונת ההצפנה "אניגמה" של הצבא הגרמני – פיצוח שתרם ע"פ המומחים לקיצור המלחמה באירופה בפרק זמן שבין שנתיים לארבע שנים, ומנעה עוד 14-20 מיליוני קורבנות!!!!! להמשיך לקרוא

את לי לילה – סרט ישראלי נפלא על מציאות מופלאה

בסוף השבוע עלה לאקרנים סרטו המדובר וזוכה הפרסים של אסף קורמן ״את לי לילה״.

הסרט הוא סיפור משפחתי שמבוסס על סיפור משפחתי. הבמאי קורמן נשוי לשחקנית הראשית לירון בן שלוש שגם כתבה את התסריט שמבוסס על המציאות שבה גדלה.

לירון היא חלי, צעירה בת 27 שמקדישה את חייה לטיפול באחותה הצעירה גבי, הסובלת מפיגור שכלי. את גבי משחקת דנה אבגי, חברת ילדות של הבמאי, והיא שוברת את הרף הגבוה שהציבה לעצמה ועושה עבודה פשוט מדהימה. להמשיך לקרוא

העיר הזאת – מחזמר ראפ בלשי – אחלה בילוי עם הילדים

נכון שאני תמיד מחפשת דברים מגניבים שאפשר לעשות עם הילדים? וכשקטנים זה יותר קל, אבל כשהם מתבגרים? ועם בנות זה יותר קל אבל כשהם בנים?

אז מצאתי משהו מעולה. האמת שדי במקרה. כי כשהזמינו אותי לראות את מחזמר ראפ בלשי, לא ממש הבנתי מה זה בכלל ואם זה שווה. אבל הלכתי עם הבן כמעט 13 שלי וזה היה בילוי מעולה.

קצת קשה להסביר את הקונספט, אבל אנסה: להמשיך לקרוא

המנצחים – רק המעז מנצח

אתמול ראיתי את הסרט הצרפתי ״המנצחים״ שחשוד בנפילה לכל הקלישאות השחוקות: מערכת היחסים המורכבת והכואבת של אב ובנו הלוקה בשיתוק מוחין, עומדת בפני תפנית כשהבן מבקש מהאב שישתתפו יחד בתחרות איש ברזל. אבל בזכות משחק מצויין, צילום מדהים והמנעות מרגשנות יתר, הסרט עובד ואף מרגש. להמשיך לקרוא