רודף העפיפונים – חוויה בלתי נשכחת בלב שכונת התקווה

חברתי שלי שלחה אותי לראות את ההצגה “רודף העפיפונים” של בוגרי שנה ג’ בסטודיו של יורם לוינשטיין. היא הבטיחה לי “חוויה בלתי נשכחת” וגם קיימה.

זה התחיל בחיפוש הסטודיו הממוקם בלב שכונת התקווה ובתחושה כי דקה מהמקום הכי מרכזי בתל אביב, הגעת לעולם אחר, שאין בו הרבה תקווה.

זה המשיך בכניסה לסטודיו הצנוע שלא לומר דל, שבו התלמידים הם גם השחקנים וגם הסדרנים וגם המוכרים במזנון.

וזה נגמר בתחושות עילאיות של התרגשות, התפעלות והשראה.

זהו העיבוד הראשון והיחיד בעברית לסיפורו הנפלא של חאלד חוסייני על שני חברים, בנו של איש עסקים מכובד, ובנו של המשרת שלו, שרודפים אחרי עפיפונים, וגם אחרי גורלם.

זהו סיפור על חברות, ועל אבות ובנים – האהבה בינהם, הקורבנות שהם מקריבים,השקרים שהם מספרים, סיפור על בגידה ועל מחיר הנאמנות, על אדונים ועל משרתים. וכל זה על מתרחש בקאבול, בירת אפגניסטן, שגם היא מתוארת דרך החלום ושברו.

את הסיפור כולנו קראנו אבל העיבוד הבימתי של נעם שמואל הוא קסם של ממש. באמצעים דלים ביותר בונים השחקנים בגופם ובכשרונם תפאורה ססגונית ומיוחדת ומאירים את הבמה בעושר פנטסטי.

והמשחק, שהוא כמובן העיקר, בעיקר של אבי אזואלי, מתן שביט והלל קפון, הוא מרגש ממש. לא פחות.  איזה כייף לראות אנשים כל כך צעירים אבל עם כל כך הרבה כשרון. תזכרו את השמות האלה.

ובסוף ההצגה כשביקשו השחקנים שנתרום לפעילות הקהילתית המדהימה שהם עושים עם ילדי השכונה, נפרצו אצלי סכרי הדמעות, וגם הכיסים.

אז תודה שלי. ומעבירה אליכם את ההבטחה לחוויה בלתי נשכחת.

סטודיו יורם לוינשטיין, רחוב חנוך 19, שכונת התקווה. ההצגות יתקיימו בתאריכים 8-27/09.

רכישת כרטיסים באתר הסטודיו: http://www.studioact.co.il/

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?