פריז בחורף – יפה ואמנותית

paris-christmas-noel-champs-elysees-lights-night-800-2x1יודעים למה קוראים לפריז עיר האורות?

לא. לא בגלל שהיא נוצצת, אלא בגלל שהיתה מבין הערים הראשונות בארופה שהתקינה פנסי רחוב בשדרותיה המרכזיות/

ולפני הכריסמס היא נוצצת במיוחד.

אבל אחרי שמיציתם את הטיול המקפיא בשאנז אליזה המואר באור יקרות כדאי לכם להכנס להתחמם באחת התערוכות הנפלאות שהעיר הזו מציעה החודש ואח"כ לקפוץ לאכול משהו באחת משתי המסעדות הכי מדוברות העונה.

להמשיך לקרוא

המסע שלי בעקבות ניקי דה סנט פאל

התערוכה של האמנית הידועה ניקי דה סנט פאל שראיתי השבוע בגרנד פאלה בפריז, הציפה בי מגוון רחב של רגשות, אבל בעיקר היממה אותי.

מי שישבה לי בראש בתור האמנית המסחרית, הצבעונית, זו שהפסלים שלה מככבים בעיקרי בגני שעשועים של ילדים, כמו פסל המפלצת בירושליים, או במזרקה שליד מוזאון פומפידו, התגלתה לי כאמנית מגוונת, פמיניסטית לוחמת, ובעיקר כאישה מרתקת שסיפור החיים המורכב שלה היה שזור באופן סבוך ויוצא דופן עם האמנות שלה.

אז הנה כמה דברים שגיליתי על ניקי דה סנט פאל בתערוכת החובה הזו ועל האמנות שלה, שהפתיעו אותי וריגשו אותי והעבירו אותי חוויה מרתקת, כמו שאני אוהבת. אנסה לשתף אתכם במסע הקטן שעברתי.

בצעירותה היא היתה יפיפיה, בת עשירים, נערת זוהר, דוגמנית דקיקה, שהתנוססה על שערי המגזינים הכי חשובים בעולם. אבא שלה אנס אותה בגיל 11, היא ברחה מהבית בגיל 18, התחתנה עם מישהו שהכירה מגיל 12, וילדה בת ובן. היא עברה התמוטטות עצבים ואובחנה כסכיזופרנית, עזבה את בעלה בשביל גבר אחר, נטשה את שני ילדיה, אבל האמנות שלה בלתי נתפסת בחיותה, ביצירתיות שלה וברגש שהיא מצליחה ליצור אצל צופיה. להמשיך לקרוא

מסעדות מומלצות בפריז ע"פ מיכל אנסקי

מיכל אוהבת את פריז. מיכל אוהבת לאכול. וכשמיכל מדברת על מנות שהיא אוהבת במיוחד לאכול בפריז, זה נשמע כמו אייל שני מדבר על עגבניות שהרגע נקטפו. בעצם זה נשמע הרבה יותר טוב.

מיכל הכי אוהבת את פריז. מיכל הכי אוהבת אוכל טעים. וגם הכי אוהבת לזהות אותו במקומות הכי בלתי צפויים, שלא תחלמו אפילו לחפש.

מיכל לוקחת אותנו למסע קולינרי הכי לא טריוויאלי בבירה הקולינרית של ארופה, שכולל מרק אודון יפני, אטריות בובון ויאטנמיות ושאר ירקות.

אז הנה הצצה למקומות שמיכל הכי אוהבת בפריז, ותהיו בטוחים שתצאו מופתעים: להמשיך לקרוא