עוד תערוכות בפריז שחייבים לראות

פריז מפוצצת בתערוכות מצויינות עכשיו, אז קבלו 5 מתוכן, אבל חובה:

Niki De Saint phalle, Grand Palais

היא היתה יפיפיה, דוגמנית דקיקה, אבל הציגה נשים מלאות חזה וירכיים, שהיו בעיניה גדולות מהחיים, אבא שלה אנס אותה בגיל 11, היא עברה התמוטטות עצבים ואובחנה כסכיזופרנית, עזבה את בעלה בשביל גבר אחר, נטשה את שני ילדיה, אבל רוב הפסלים הצבעוניים שלה היום משמשים למשחק בגני שעשועים. החיים של ניקי דה סנט פאל עולים על כל דמיון, בדיוק כמו האמנות שלה.

עוד על המסע שעברתי בתערוכה הזו:

http://1-life.co.il/?p=13994

http://www.grandpalais.fr/en/event/niki-de-saint-phalle

Foundation Louis Vuitton

המוזאון החדש של לואי ויטון שנבנה ע"י הארכיטקט פרנק גרי הוא לא פחות מיצירת אמנות מדהימה בפניה עצמה. אי אפשר לתאר את העוצמה. את היצירתיות. את הגאונות של המבנה הזה שמעיף לך את המוח. ועוד לא אמרנו כלום על התערוכות שבפנים. על תחמיצו את התערוכה שמתארת את תהליך הבנייה ובמיוחד את הסרטון שבנוי מהרצה של מהירה של צילומי סטילס שנלקחו כל יום בשעה קבועה לכל אורך הבניה.

 

http://www.fondationlouisvuitton.fr/content/flvinternet/en.html

Jeff Koons – Pompidou center

אין הרבה מה להוסיף על הצייר והפסל האמריקאי חובב השערוריות. הוא ידוע בעיקר בשל הרפרודוקציות שלו לחפצים בנאליים ויומיומיים, וגם בזכות נישואיו לצ'יצ'ולינה ותעוד הסקס בינהם, וגם בזכות הפסל בדמות ליידי גאגא שיצר, שמתנוסס על עטיפת האלבום שלה Artpop. אבל תמיד כייף לראות את האינטרפטציות שלו לחיי היום יום הרגילים ואת זויות הראיה המיוחדות שלו, ואם זה בפומפידו, אז בכלל.

ואם אתם כבר שם, תלכו לראות גם את התערוכה על הארכיטקט פרנק גרי, מהסעיף הקודם. גאון כבר אמרתי?

https://www.centrepompidou.fr/en

Inside – Palais de Tokyo

התערוכות כאן תמיד מרתקות ומוצגות בצורה מיוחדת. והפעם תערוכה קבוצתית שמוקדשת לחלל הפנימי שלנו. האודסיאה המתרחשת, הן ברמה הפיזיולוגית והן ברמה הפסיכולוגית בתוך תוכנו.

http://www.palaisdetokyo.com/en/exhibitions

Paul Mccartney chocolate Factory

אין מי שלא מכיר את פול מקרטני, אבל לא כולם יודעים שהוא גם אמן מציג. זוהי התערוכה הראשונה שלו בפריז, אליה הוא מביא ניחוחות אמריקאים, מתרבות השפע והמציצנות. הפרסומים אומרים שחלק מהמוצגים עלולים לפגוע ברגשותיהם של המבקרים, אז תזהרו!

 

http://art.monnaiedeparis.fr/en/exhibitions/chocolate-factory

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *