אבודים בטוקיו – 20 הדברים שחייבים לעשות בטוקיו – חלק א'

יש מקומות שמגיעים אליהם בשביל לראות. יש מקומות שנוסעים אליהם בשביל לטייל. לטוקיו מגיעים כדי לחוות חוויות. העיר המדהימה ומלאת הניגודים הזו סיפקה המון כאלה.

להלן ה- 20 שבעיני אסור לפספס:

להמשיך לקרוא

יפן – המסע ל"יערות הכרמל" היפניים, עם ובלי קימונו.

הימים האינטנסיביים בעיר הגדולה, עייפו אותנו מאוד, אז חשבנו לצאת קצת מהעיר, לנשום אויר הרים צלול ומהול בנסורת גרעינית, ולהרגע. המליצו לנו על "יערות הכרמל" היפניים, המצויים בעיירת מרפא בשם האקונה, כשעה וחצי ברכבת ישירה מתחנת הבית שלנו, שינג'וקו. הנסיעה ברכבת המהירה, מתחלפת בשלב מסויים ברכבת קטנה יותר המטפסת במעלה ההר בתוך ג'ונגל סבוך וירוק. הגענו למחוז חפצנו, העיירה Gora, הטבולה בתוך נוף ירוק ומהמם, ולמחוז חפצנו: מלון "יערות האקונה".
להמשיך לקרוא

קיוטו – גיישות, מקדשים ומה שבינהם.

קיוטו היא הירושליים של יפן. עיר שטוחה, גם בגלל המבנה הגאוגרפי שלה, בתחתית עמק, המוקף שלושה הרים, וגם בגלל שאחרי גורדי השטחים של טוקיו, כייף להסתובב בעיר שרוב מבניה נמוכים, או לפחות נמוכים יחסית.

האטרקציה המרכזית בקיוטו, מלבד הגיישות, כמובן היא המקדשים הרבים הפזורים בה, מכל צורה וצבע, סמל להיותה הבירה הקיסרית של יפן העתיקה, למרות שאיבדה את תואר הבירה לטוקיו בשנת 1868. להמשיך לקרוא

אבודים בטוקיו – 20 הדברים שחייבים לעשות בטוקיו – חלק ב'

טוקיו, כמו כל יפן, היא עיר מלאת סתירות וניגודים בלתי נתפסים, שמסורת ואמונה מתערבבות בה עם מודרניזציה גדולה, ביישנות עם מתירנות מינית, אוכל מדהים, המון אלכוהול, שהוא אגב חלק בלתי נפרד מאורח החיים היפני, וכמובן המון שופינג וקריוקי..

הנה עוד 10 דברים שאסור לפספס בעיר המופלאה הזאת:

להמשיך לקרוא

אבודים בטוקיו – מקדשים, חתונות וקריוקי – יום 4,5

אחרי שמיצינו את השופינג, החלטנו שאנחנו רוצים לנסות לגעת גם קצת בטוקיו של פעם.

Senso Ji, Asakussa

סוזי, שהיתה החניכה של א' בצופים וגרה כאן כבר 20 שנה לקחה אותנו למקדש באסקוסה.

הרובע שעל גדות הנהר היה עד פרוץ מלחמת העולם השנייה אחד המרכזים המרגשים של העיר, אבל היום האטרקציה המרכזית בו הוא מקדש Asakusa Kannon המכונה גם Senso ji שהוא המקדש העתיק ביותר בטוקיו, ולפי הסברה, הוקם בשנת 628 אחרי ששני אחים שדגו בנהר תפסו ברשתם פסל זהב בגודל 5 סנטימטרים שהתעקש לחזור לרשת למרות ששחררו אותו שוב ושוב לים. להמשיך לקרוא