למרות העצב, השירים של ג'ורג' מייקל גורמים לי לחייך

4ee6e43835d38d31c77032fe391481d2אז רק היום כשהתעוררתי בבוקר והבנתי שעוד אחד מגיבורי התרבות של נעורי נפרד מהחיים, עדכנתי בצער את ביתי בת ה-10 והכרחתי אותה לראות את הוידאו קליפ של Last christmas במלואו.

"אז את שוב הולכת לחפור לנו על איזה מייקל שמת?" היא שאלה, "כמו שחפרת לנו על הדיוויד הזה שלך?"

"האמת שלא חשבתי על זה", עניתי לה, "אבל אם את מבקשת.." להמשיך לקרוא

פסטיבל הפסנתר 2016 – כל ההמלצות

268141ארוע התרבות שהכי אהוב עלי בשנה – פסטיבל הפסנתר, יתקיים ב- 9-12 בנובמבר בת"א עם 55 מופעים מיוחדים ומעלה מ- 280 אמנים ומוזיקאים שייקחו בו חלק.

השנה עשיתי לכם קצת סדר, וחילקתי את ההמלצות לשתי קטגוריות: אמנים מוכרים, ואמנים שכדאי להכיר וגם כתבתי את ההמלצות ע"פ ימים ושעות, בעיקר כדי שתוכלו להבין איזה הופעות חופפות ובין מה למה צריך לבחור.

ויש המון מה לבחור השנה.

להמשיך לקרוא

ילדים שלי, רציתי לספר לכם על דיוויד בואי. ועלי

ילדים שלי,

הרבה פעמים אני אומרת, בדר"כ לעצמי, שאני כותבת את הבלוג הזה כדי שאם יום אחד תרצו באמת לדעת מי היתה אמא שלכם, תוכלו לקרוא בו ולדעת. אז היום ילדים, אני כותבת את הבלוג הזה במיוחד בשבילכם.

אני רוצה שתדעו שאמא שלכם אהבה את דיוויד בואי. ואל תשאלו אותי מי זה כי תצאו ממש מנותקים.

אמא שלכם אהבה את דיוויד בואי כמו שאתם אוהבים את גל תורן. או את avenge sevenfold.

ועכשיו אמא עצובה. אפילו מאוד. כי לפני כמה ימים הודיעו שדייויד בואי נפטר. יומיים בדיוק אחרי יום הולדתו ה- 69. שבוע בדיוק אחרי שהוציא אלבום חדש ונהדר בשם Blackstar. אלבום 28 במספר!

והוא היה אליל נעוריי. להמשיך לקרוא

40 עובדות לרגל 40 שנה לרפסודיה בוהמית

בדיוק היום לפני 40 שנה, ב- 31.10.75 הושמע לראשונה אחד השירים הכי הזויים בהיסטוריה של הרוק/פופ, ובוודאות השיר ההזוי הכי מצליח של כל הזמנים – רפסודיה בוהמית של להקת קווין.

ובתור מי שנורא מתעניינת בסיפורים שמאחורי המוזיקה, לא פחות מבמוזיקה עצמה, ניסיתי לגלות מה הסיפור שעומד מאחורי השיר הזה, אחת מקלאסיקות הרוק של כל הזמנים, שאני, כמו המון המון אנשים שאני מכירה, יודעת את כל המילים שלו אבל לא ממש סגורה אם אני מבינה על מה הוא בכלל.

אז קבלו 40 סיפורים שאולי לא ידעתם על רפסודיה בוהמית: להמשיך לקרוא

המלצות לפסטיבל הפסנתר 2015

אז פסטיבל הפסנתר שוב בפתח, ואחרי ההצלחה של שנה שעברה, הוא יתקיים שוב במתחם מוזאון תל אביב. הפסטיבל יפתח ב 21.10 ויארח ב-4 ימים גדושים 250 אמנים בעשרות מופעים שונים ומשונים.

גם השנה יש נסיון לקלוע למגוון רחב של טעמים אבל איכשהוא מרגיש לי שהזרקור הפעם מופנה לתגליות החדשות יחסית, למוזיקאים הצעירים והמוכשרים שמקבלים כאן במה ייחודית וחגיגית.

לצד שלום חנוך, ואריאל זילבר, ואסף אמדורסקי ופאר טסי, ולצד היהודים שחוגגים עשרים שנה לאלבום ״מציאות נפרדת״ ואפרת גוש שחוגגת עשור לאלבום ״מה שקרה״, יהיו עוד המון המון מופעים של אמנים שאתם אולי עוד לא מכירים וחבל. להמשיך לקרוא