למה לרוץ אם אפשר ללכת – המסע אל הגילוי העצמי

בספר: "wild – מסע רגלי אל הגילוי העצמי", הולכת שריל סטרייד לבדה בשביל הרכס הפסיפי בארה"ב המשתרע ע"פ יותר מ- 4000 ק"מ במערב ארה"ב.

לכאורה עוד סיפור מסע מהסוג באתי, הלכתי, כבשתי, מצאתי משמעות.

אבל האמת שלאורך כל הספר מצאתי את עצמי סקפטית לגבי תפיסת המציאות של השריל הזאת, וחשדנית לגבי התווית שעל כריכת הספר: מבוסס על סיפור אמיתי.

כי שריל הזאת, בחורה בת 26, נכנסת יום אחד לאיזה חנות, שם היא נתקלת בספר משונה העונה לשם "המדריך לשביל הרכס הפסיפי – חלק א'". אין לה שום מושג מהו שביל הרכס הפסיפי. מעולם היא לא צעדה קודם באף שביל. היא לא עשתה צבא וגם לא טיול תרמילאים של אחרי הצבא. להמשיך לקרוא

פרנסוס על גלגלים – כריסטופר מורלי

"כשמוכרים לאדם ספר, לא מוכרים לו רק 340 גרם של דפים, דיו ודבק, מוכרים לו חיים חדשים. אהבה וידידות והומור וספינות שיוצאות לים עם לילה – בספר מצויים השמיים והארץ במלואם, בספר של ממש אני מתכוון". רוג'ר מיפלין (כריסטופר מורלי).

הספר, שראה אור ב 1917, מספר את סיפורה של הלן מקג'יל, חוואית רווקה ושמנה שבילתה 15 שנה מחייה בטיפול באחיה ובאפיית 16,000 כיכרות לחם שיום אחד גילתה את תאוות הנדודים. להמשיך לקרוא

המסע הבלתי סביר (בעליל) של הרולד פריי / רייצ'ל ג'ויס

הרולד פריי הוא פנסיונר אנגלי שתקן שחיי את חייו המשעממים בפרבר אנגלי משעמם עם אשתו הנרגנת והמעצבנת. שום דבר לא קורה בחיים של הרולד פריי והוא גם לא גורם לשום דבר לקרות.

יום אחד הוא מקבל מכתב (בדואר!, אין אינטרנט בחיים של הרולד פריי) מאישה שעבדה איתו בימים שטרום הפנסיה עד שיום אחד קמה ועזבה באורח מסתורי ובלי להגיד שלום.

 "הרולד היקר. אני מניחה שהמכתב הזה יפתיע אותך"… ימיי ספורים, ואני חושבת עליך, ועל הימים היפים שהיו לנו…" להמשיך לקרוא

השליח – מרקוס זוסאק

אד קנדי הוא נהג מונית ממש צעיר, מכוער, לא חכם ולא מצליח.

הוא גר בצריף עם כלב מסריח שנקרא השוער, מאוהב בחברה הכי טובה שלו, ואת רוב זמנו הוא מעביר במשחקי קלפים עם החברים הכי טובים שלו, שהם לוזרים כמוהו.

הוא מרגיש אפס, אמא שלו תמיד אומרת לו שהוא אפס, ששום דבר טוב לא יצא ממנו, ושהאחים שלו מוצלחים הרבה יותר ממנו.

עד שיום אחד הוא נקלע במקרה לשוד בנק ועוד יותר במקרה מצליח למנוע אותו.

ביום שאחרי הוא מקבל לתיבת הדואר שלו קלף. ולא סתם קלף אלא אס יהלום. על הקלף רשומות 3 כתובות. אלה הן 3 המשימות הראשונות של השליח. אבל מי שלח אותו? ולמה דווקא הוא? ולמה מרביצים לו מכות רצח כשהוא לא מבצע אותן? ומה קורה כשהוא כן מבצע אותן? להמשיך לקרוא

אמנות ההקשבה לפעימות הלב / יאן פיליפ סנדקר

החיפוש של ג'וליה האמריקאית אחר אביה מוביל אותה אל קָאלָאוֹ, כפר קטן והררי בבורמה שהכול בו נראה זר:  הריחות,  הרעשים, אבל יותר מכל, האנשים.

יוליה מגיעה לחפש את אביב שנעלם לפני ארבע שנים וכולם כבר השלימו עם העלמותו. מכתב אהבה עלום בן ארבעים שנה שמוצאת אמא של יוליה, מצית ביוליה את הרצון לפתור את התעלומה.  באחד מבתי התה בכפר פונה אליה איש זקן וטוען שהוא מכיר את אביה. בהתחלה היא לא מאמינה לו אבל אחרי שהיא מבינה שהוא יודע את שמה וגם כל כך הרבה פרטים על משפחתה היא מתחילה להקשיב.

הזקן מספר לה על כוחה של ההקשבה ועל כוחה של האמונה והנאמנות ומספר לה על אהבתו הגדולה של אביה. בעת שהוודאויות הניו יורקיות של ג'וליה מתמוססות והולכות, מתחדדת בתוכה התחושה שהיא קרובה לאביה יותר מאי פעם.