איביזה – זה לא רק אי של מסיבות ו-20 מקומות שחייבים לראות

כשחושבים על איביזה חושבים על מסיבות. זה לפחות מה שאני חשבתי. הדיג'ייז הכי טובים בעולם, מסיבות קצף, אלכוהול שנשפך כמו מים, ואלפי צעירים יפים מרימים ידיים אל השמיים.

אז האמת שזה נכון. סצנת הקלאבינג של איביזה היא תופעה מטורפת. כ-10 מגה מועדונים נחשבים יש באיביזה (ובטח עוד הרבה יותר) ובכל ערב רוקדים בכל אחד מהם כ- 3000 איש! צריך לראות בכדי להאמין.

אבל באיביזה יש גם חופים ריקים לחלוטין, ויש גם את החופים של ההיפים, שאיביזה הוא אחד הריכוזים הגדולים שלהם בארופה. איכשהוא הם תמיד נראים לי הכי מאושרים. מה שאין באיביזה זה חופי נודיסטים. פשוט בגלל שהנודיסטים הם אוכלוסיה כל כך גדולה והם מתערבבים להם בטבעיות בכל החופים. מה שנקרא לכולם יש בולבולים. חלקם מחוץ למכנסיים וחלקם בפנים.

ועוד לא דיברנו על המסעדות המדהימות, על חנויות עיצוב ייחודיות שלא ראיתי באף מקום אחר, על מסיבות המתופפים ועל שוק ההיפים, ועל האנשים היפים..

אז קבלו את 20 המקומות שחייבים להיות.  כדי לחוות את האי מכל הזוויות. להמשיך לקרוא

ברצלונה שאסור לפספס

חברה שביקשה ממני טיפים על ברצלונה הזכירה לי שדווקא יש לי הרבה מה להגיד על העיר המופלאה הזו. כי ברצלונה היא חגיגה אמיתית לכל החושים. שווקים, צבעים, אוכל, טאפס, ארכיטקטורה, גאודי, כדורגל, שדרות רחבות, קניות, חופים, מוזאונים, הופעות רחוב, בתי קפה, עוד קצת שווקים, מוזיקה, בארים, סנגרייה שנשפכת כמים, פארקים, מותגים, והמון היסטוריה. את כל אלה תשימו במקום די קטן גאוגרפית שאפשר לטייל בו ברגל, ותקבלו עיר עם אוירה שקשה לתאר במילים.

אז הנה המקומות שאסור לפספס: להמשיך לקרוא