איש חשוב מאוד – יהודה לוי בתפקיד חייו

אז מה אתם באמת חושבים על יהודה לוי?

יהודה לוי חושב שאתם חושבים עליו שהוא “ערס טמבל” (עם קמץ בט’). גם רומי אבולפיה חשבה שהוא “ערס טמבל”, האמת שגם אני די חשבתי את זה. עד אתמול, כשראיתי את שני הפרקים הראשונים של הסדרה החדשה “איש חשוב מאוד” שתעלה ביום חמישי הקרוב בהוט.

ועכשיו אני חושבת שלא רק שהוא שחקן מוכשר בטרוף, אולי אחד המדהימים שנראו כאן על המסך, אלא גם בחור עם טונות של הומור עצמי, ובעיקר אומץ לב וכנות שלא רואים בהרבה מקומות. גם רומי אבולפיה אגב שינתה את דעתה עליו מהקצה אל הקצה.

כל זה קרה בגלל אישה אחת מוכשרת שעשתה את הסידרה “תעשה לי ילד”, שעד היום החזקתי ממנה כאחת הסדרות הטובות ופורצות הדרך שראיתי על המסך הישראלי. ועכשיו היא מביאה לנו את סיפורו של איש אחד חשוב מאוד.

גיבור הסדרה הוא שחקן, הוא כוכב, הוא סלב. הוא היה בזוגיות מתוקשרת של 5 שנים עם הבחורה הכי יפה בארץ, שגם היא כוכבת גדולה, עד שהיא בגדה בו והם נפרדו. עכשיו הוא בן 35, נוירוטי, סובל מהתקפי חרדה, מהפרעות אכילה, עושה את כל הסמים האפשריים, הוא מוקף ביועצים ובסוכנים שמנהלים לו את החיים, כולם רוצים להצטלם איתו, לדבר איתו, רודפים אחריו לכל מקום. לא נותנים לו טיפה פרטיות. ומאחורי הגב אומרים שהוא “ערס טמבל”.

לגיבור של הסדרה הזו קוראים יהודה לוי.

באחת מהתקפות הזעם שלו הוא מתנפל על המלצרית בקפה הקבוע שלו וגורם לפיטוריה. ברגע שאחרי הוא נגעל מעצמו, ומנסה להתנצל. ככה הוא מתוודע לרונה, סטודנטית ומלצרית בת 30, שאין לה בכלל טלויזיה בבית והיא חיה את החיים של האנשים הרגילים. והחיים הרגילים האלה זה בדיוק מה שהוא צריך. הרחק מאור הזרקורים. הרחק מחיי הזוהר הצבועים שמתחתם מסתתר איש אחד בודד מאוד ובכלל לא טמבל.

האם זה הפוך על הפוך, האם שירלי היא סוג של נביאה בהנתן שהתחילו לעבוד על הסדרה לפני חמש שנים?, האם מדובר בנבואה שהגשימה את עצמה? האם זה באמת יהודה לוי האמיתי, או שהוא רק משחק אותה אמיתי, כל השאלות האלה, עולות, ובהחלט מוסיפות לסקרנות שהסדרה מעוררת, אבל הן לא מאפשרות לנו שלא להבין שמדובר בסדרה מצוינת. ונכון ששמענו כבר אלף סיפורים כאלה וגם ראינו אלף סדרות כאלה, ואי אפשר שלא להזכר בסדרה “להיות איתה” של אסי עזר.

אבל בטלויזיה כמו בטלויזיה יכולות להיות אלף סדרות באותו נושא אבל פתאום אחת היא ממש ממש טובה. השנייה הזו שאתה יושב מול המסך ומבין שמשהו באמת טוב קורה כאן. כי כשזה טוב, זה מהפנט. וכשאתה רואה את יהודה לוי משחק את יהודה לוי בתפקיד חייו, אתה לא יכול שלא להרגיש את זה בתוך הלב.

יש כאן את כל המרכיבים שהופכים סדרה למעולה. קודם כל התסריט של מושייף. קטן. רזה. אבל כל כך מדוייק. כל כך משוייף. כל כך משובח. מלאכת אמנות של ממש. אחר כך המשחק. לא רק של יהודה, גם של רומי אבולפייה בתפקיד עצמה ובעיקר של אלמה דישי בתפקיד רונה. אתה כל כך מאמין לה שהיא הבחורה הרגילה, הלא ממש יפה, שלא ממש מחזיקה מעצמה אבל מביאה כל כך הרבה רעננות כובשת לחיים של יהודה לוי ולשלנו. ובסוף הצילום. לצערי לא זוכרת איך קוראים לצלם אבל בטוחה שבקרוב מאוד כולם ידעו את שמו. רק בן 30 אבל מצלם פשוט מדהים. כאילו עשרות סדרות כבר מאחוריו.

כל אלה באמת עושים טלויזיה מצויינת. חדשנית, פורצת דרך בדרכה אבל מצד שני גם פשוטה, וקטנה, ובעיקר פשוט טובה.

אז בדיוק רגע לפני החתונה של נינט, שאי אפשר שלא לתהות מי אחראי לטיימינג המדהים הזה, תעשו לעצמכם טובה ותלכו לשנות את דעתכם על יהודה לוי. או לפחות להכיר אותו יותר טוב.

החל מיום חמישי, ה- 04.09 בהוט3, וגם ב- VOD

 

 

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?