אתם חייבים לראות את “משחקי הכס” – המלצת צפייה מאת עידו דור

שלשום שודר הפרק האחרון בעונה הרביעית של משחקי הכס וההתרגשות אצלי בבית היתה בשיאה. כי אצלי בבית לא מתרגשים בכלל מהמונדיאל אבל מאוד מתרגשים ממשחקי הכס. כל הבנים. כן, גם הקטנים.

התגובות מכל העונה האחרונה היו מדהימות אבל הפרק האחרון נראה לי שבר את כל השיאים שכבר נשברו פעמים רבות בסדרה הזו. “הפרק האחרון התעלה על כל הציפיות הכי גבוהות שהיו לי, סיום מטורף לעונה מטורפת, כל הגוף שלי רועד..” אמר לי בני בכורי, כשסיים את הפרק,

בהתחלה חשבתי שהם צופים כל כך נלהבים של הסדרה בעיקר בגלל קטעי הסקס שכולם מדברים עליהם, אבל הם הסבירו לי שזו לגמרי לא הסיבה. שזו פשוט סדרה ממש טובה.

אני, שלא הצטרפתי לחגיגה, ביקשתי ממנו שיסביר לי את סוד הקסם של הסדרה, ומיד קיבלתי המלצה מלומדת וחמה:

משחקי הכס, המלצת צפייה מאת ע’ דור (15.5)

אני כותב כאן המלצה לסדרה הכי נצפית בעולם, הכי חמה בעולם, שכולם כבר מדברים עליה וצופים בה. אבל אם במקרה אתם לא בינהם, אשמח אם תשמעו את דעתי.

למה משחקי הכס היא סדרה כל כך מדהימה? מה כבר כל כך מעניין שם? הרי ראינו כבר כל כך הרבה סרטים וסדרות על אבירים וקוסמים וימים אפלים.

קיימים לדעתי שלושה דברים שכל כך מיחדים את משחקי הכס מסדרות אחרות:

1. הדבר הראשון ואולי הכי חשוב זה הכותב ג’ורג’ ר. ר. מרטין שכתב את הספרים שעובדו לסדרה. העלילה משובחת ובעיקר מפתיעה בלי הפסקה. לא משנה כמה תחשוב שאתה יודע מה יקרה, אתה תופתע. גם כשתנסה לחשוב את ההפך אתה תופתע. ובעיקר תופתע לגלות שהעולם של משחקי הכס פועל כמו העולם האמיתי. אין טובים שתמיד מנצחים, אין רעים שתמיד מפסידים. יש טובים שמפסידים ורעים שמנצחים וכולם כולם יכולים למות בכל רגע נתון. כולל גיבורים הכי ראשיים. (זהירות ספויילר). לכל דבר ולכל פעולה יש כמה נקודות מבט, והרבה השלכות בהמשך.

2. הסיבה השניה היא השחקנים. בין אם זאת אמליה קלארק שמשחקת את דאינריז טארגאריין, יתומה של המלך הקודם שעוזרת לאחיה לזכות חזרה בכס, או ככה לפחות זה נראה בהתחלה, או מארק אדי שמשחק את המלך רוברט כשיכור שלא איכפת לו בכלל מהממלכה. שון בין שמשחק את אדוארד סטארק (נד) שבהתחלה נחשב גיבור הסדרה, מייסי ויליאמס שמשחקת את אריה ביתו של נד בצורה כל כך מדהימה, ועד פיטר דינקלג’ שזכה במי יודע כמה פרסי אמי וגלובוס הזהב על היותו גמד המכונה “השמדון”. והכי אני אוהב את לנה היידי שמשחקת את המלכה התככנית של ווסטרוז. השיחות בינה לבין פיטר (הגמד) הן אחת הסיבות שבגללן אני צופה בסדרה הזאת, מה שמוביל אותי לסיבה השלישית:

3. אני לא יודע אם זה ג’ורג’ מרטין שכתב את השיחות בצורה כל כך גאונית, או שזה יוצרי הסדרה דויד בניוף וד.ב וויס שכתבו את הדיאלוגים בצורה כל כך מבריקה, או שזה בכלל בגלל שהשחקנים כל כך טובים, אבל השיחות שמתנהלות במשחקי הכס הן מלאות מחשבה, רגש וכריזמה שהן פשוט מפילות אותי מהכסא. הפוליטיקה והאסטרטגייה של הדמויות הן משהו שצריך ללמד בבתי הספר. אני כל כך אוהב את הדמויות וכל כך שונא אותן באותו זמן.

אלא שלושת הסיבות שלי. ועוד בכלל לא דיברנו על סצנות הסקס..

לא יודע מה איתכם, אבל אני הולך לראות שוב את הפרק האחרון.

ממליץ בחום. ויש הרבה חום בסדרה הזו.

עידו.

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?