“מנותקים” – הסרט שמספר את סיפורם של ה”מחוברים”

הסרט “מנותקים” מספר את סיפורם של המחוברים. סינדי מוצאת בקבוצת תמיכה מישהו שיקשיב לה וחושפת בפניו את פרטיה האינטימיים ביותר, בן מגיב לפניה של בחורה אלמונית שיוצרת איתו קשר דרך הפייסבוק והיא הופכת לאדם הקרוב אליו ביותר, וקייל המשמש בובת מין אנושית בחדר סקס וירטואלי מפתח מערכת יחסים של ממש עם אחת מלקוחותיו שהיא כבר לא רק צופה.

לכאורה סרט פרובוקטיבי, המתאר דרך 3 סיפורים מקבילים את הצד הרע של האינטרנט, את ההשלכות של ההתערטלות הפיזית ובעיקר הנפשית של המדיום הזה, שכל כך התרגלנו אליה עד שאנחנו כמעט לא שמים לב שזה קורה, גם כשזה עובר את הגבולות.

הבעיה בסרט היא שהוא לא מחדש לנו כלום. סינדי שחשפה את כל פרטיה בצ’אט נופלת קורבן להונאת כרטיס אשראי, בן שיוצר קשר עם בחורה בפייסבוק נופל קורבן להתעללות מצד שני חבריו לכיתה ו קייל מסכים לחשוף את עבודתו בפני הציבור ומוצא את עצמו נרדף ע”י שלטונות החוק. שום דבר שלא קראנו עליו 100 פעמים ביום בפייסבוק או ב- Ynet.

אבל בזכות צוות שחקנים מצוין ותסריט טוב, הסרט זורם, מושך לצפיה, ואפילו מותח ומרגש לעיתים. גם אם שמענו כבר אלף פעם את הסיפורים האלה, לראות אותם על המסך הגדול משוחקים היטב, עדיין עושה את העבודה, מוציא אותנו, אפילו לרגע, מבועת ה- “לי זה לא יקרה”, ומצליח אפילו להטריד.

אביו של בן מחפש אשמים ומוצא בעיקר את עצמו, שהיה טרוד ועסוק בעיקר באייפון שלו עצמו, ולא היה פנוי לשמוע או להבין את המצוקה של בנו, סינדי ובעלה היו כל כך עסוקים בחייהם ובטרגדיה שלהם ששכחו איך מתקשרים באמצעות מילים, בדרך הכי פשוטה, וקייל בכלל לא בטוח שהוא רוצה הצלה מהחיים הוירטואליים שיצר לעצמו.

מומלץ, בעיקר אם לוקחים את בני הנוער הפרטיים לבילוי של זמן איכות חינוכי.

 

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?