החולמים מבבילון – פתיחה מרגשת לדוקאביב

אתמול נפתח פסטיבל דוקאביב עם הסרט המטלטל והמרגש ״החולמים מבבילון״ המספר על חבורת צעירים מאשדוד, שמנסה לזכות באליפות העולם בברייקדאנס אבל בעיקר לשרוד בעולם מנוכר של מצוקה כלכלית וחברתית קשה. 

תוך כדי ההכנות לתחרות, שהיא פסגת חלומותיהם כרקדנים, נחשפת המציאות העגומה של הפריפריה הישראלית. מיקסר, בן 27, מנהיג הלהקה, מפרנס משפחה ובנוסף מנסה לתמוך בשני אחיו הקטנים שנאלצים לחיות עם אם אלכוהוליסטית לא מתפקדת, ולהתנהל מתחת לראדר של רשויות הרווחה. פוטר הוא חייל בן 21 המנסה להמשיך לחלום ולרקוד בעודו מטפל לבדו באמו החולה.

סרטו הראשון של רומן שומונוב מבוים ברגישות רבה אבל מכניס הרבה בוקסים בבטן הרכה של הקהל השבע שישב אתמול באולם. היה מדהים לראות איך חבורת הנערים האמיצה הזו, מתייצבת מול המציאות הקשה שלה גם במישור האישי וגם במישור הקבוצתי ומתמודדת איתה. כיצד הם מבצעים שמיניות באויר, תרתי משמע, כדי להשיג את החלום שלהם.

בתום הסרט פרצו הנערים האלה את המסך ונתנו הופעה מדהימה לקול תשואות הקהל שהריע להם עם דמעות בעינים על הכשרון, ובעיקר על האומץ לא להכנע.

סרט מטלטל ומרגש על החיים פה ממש מעבר לפינה, בפריפריה החברתית והתרבותית של ישראל שמערבבים מצוקה גדולה עם ניכור, אבל גם תמיכה וחברות וחלומות גדולים, שלפעמים אפילו מתגשמים.

״החולמים מבבילון״ – הייתם פתיחה מדהימה לדוקאביב 2016

הקרנות נוספות:

שישי ה- 20.5 בשעה 11:45

שלישי ה- 24.5 בשעה 15:15

שבת ה- 28.5 בשעה 12:45

להמלצות נוספות לסרטי הפסטיבל:

http://1-life.co.il/?p=16641

 

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?