דוקאביב 2016 – ההמלצות החמות

הנה הוא כבר כמעט כאן. פסטיבל דוקאביב 2016 לקולנוע דוקומנטרי מהארץ ומהעולם יפתח ב- 19.05 בסינמטק ת”א וברחבי העיר. רשימת הסרטים השנה כל כך גדושה ואפילו מרגשת, אם יורשה לי.

אז שוב עשיתי מאמץ אדיר, לצמצם את רשימת ההמלצות שלי לסרטים הכי הכי שווים, וגם ככה יצא לי מעל 20..

אז קבלו ומהרו להזמין. משנה לשנה מספרי הצופים עולים והכרטיסים לסרטים המדוברים אוזל במהירות.

www.docaviv.co.il

סרטים בינלאומיים

1. LoveTrue

מודה שאני משוחדת לגבי הסרט הזה, כי עלמה הראל הבימאית, היא בת דודה שלי, אבל גם בלי קשר, מדובר באחד הסרטים המדוברים של הפסטיבל. אחרי הצלחת סרטה הראשון bombay beach, עלמה חוזרת עם הסרט הזה עטורת שבחים מפסטיבל טרייבקה ישר לדוקאביב, עם שלושה סיפורי אהבה מפתיעים, עם התחלה ורודה וסוף דרמטי, שמאפשרים לה לטשטש את הגבולות שבין מציאות לדמיון, זיכרון ופנטזיה. היא מביימת עבור הגיבורים שלה את העתיד, מניחה להם להציץ אל העבר ותוהה איך כל זה עיצב עבורם את ההווה. 

יום ה’ 19.05 20:00 סינמטק 3 בנוכחות היוצרת,
יום ה’ 26.05 22:00 סינמטק 4 

2. ג’יי טי לרוי: גרסת המחברת

הפרשה שטלטלה את אמריקה בעוצמה מבהילה. ג’יי טי לרוי, שהתגלה לעולם בשנת 2000 כשכתב את הספר “שרה”, ומסופר דרך עיניו של ילד בן 12 שעובד כזונה ממין זכר בחצר האחורית של ווסט וירג’יניה. הוא הפך לסופר קאלט שכ-ו-ל-ם רצו ביקרו (רשימה חלקית: מדונה, וינונה ריידר, דבי הארי, טום וייטס, קלווין קליין, מאת’יו מודין, גאס ואן סנט), פרסם עוד 2 ספרים שהפכו מיד לרב מכר, אבל אז התגלה כדמות בדויה, שהופעלה מרחוק על ידי כותבת שמעולם לא חייתה באותו אזור דמדומים של פשע, זנות ועמימות מגדרית שאמורים היו להיות עולמו.

לורה אלברט, האישה שהמציאה אותו וכתבה בשמו סיפורים ורומנים שהביקורת הגדירה כ”גאוניים”, מספרת לראשונה איך הדמות הזו נולדה מתוכה, איך קרה שניתקה ממנה וקיבלה חיים עצמאיים בתקשורת, על המסך, במסיבות סלבס ואפילו במערכות יחסים רומנטיות, עד שהחליטה להיחשף. אלברט, בעצמה דמות מורכבת ומסובכת אבל כובשת לב, מתעקשת שלא מדובר היה במתיחה או הונאה. “כל כך מפתיע שסופרת ממציאה סיפור?” היא שואלת.

שבת 21.05 19:30 סינמטק 1
יום ג’ 24.05 22:30 סינמטק 1
שבת 28.05 22:00 סינמטק 3

3. הקשב לי, מרלון

למרות שנזקק מאוד להצלחה, לפרסום ולההערצה – מרלון ברנדו לא אהב להיחשף. הוא אפילו כעס על במאים שהצליחו להוציא מתוכו אמיתות אישיות מול המצלמה. אבל מתברר, שכשהתבודד באחוזתו, הרחק מעיניהם ואוזניהם של זרים, הוא הקליט מאות שעות של וידויים אישיים, זיכרונות ילדות, מחשבות על משחק, על תעשיית הקולנוע, על נושאים פוליטיים וחברתיים שהיו חשובים לו וגם משפטי הרגעה שנועדו לשמש למדיטציה.

ברנדו, בנם המוכה והנטוש של הורים אלכוהוליסטים, גדל להיות כוכב-על ששינה את פני הקולנוע. הבמאי סטיבן ריילי משתמש בקולו של ברנדון כדי להזמין את הצופים לשיחה אינטימית ומרגשת מאוד, שבמהלכה חושף אחד השחקנים האינטליגנטיים שידעה הוליווד את הפן הרגשי שהקפיד כל חייו להסתיר.
יום ה’ 19.05 12:00 סינמטק 1
יום ו’ 20.05 19:45 סינמטק 1
יום ה’ 26.05 21:00 כיכר הבימה כניסה חופשית
שבת 28.05 21:30 סינמטק 2
.

4. החיים, סרט מצויר

אוון סוסקינד הפסיק לדבר בגיל 3, ואובחן כאוטיסט. הוא הסתגר בעולם משלו ובמשך 4 שנים כמעט לא תקשר עם הסביבה ובילה את רוב זמנו בצפייה אובססיבית בסרטים של וולט דיסני. בגיל 7 הדהים את משפחתו כשהסביר להם שאחיו וולטר “לא רוצה לגדול, ממש כמו מוגלי וכמו פיטר פן”. השיחות הארוכות הראשונות עם בני משפחתו נוהלו כשהם מסתתרים מאחורי דמויות מהסרטים והוא מצטט שורות מהסרטים שידע בע”פ. בגיל 23, כשהוא עומד לעזוב את בית הוריו ולעבור לראשונה לדירה משלו בפרויקט מוגן, לאוון יש חברה ראשונה והוא מוצא את עצמו מתמודד עם מצבים רגשיים מורכבים. הוא עדיין משתמש בסרטים המצוירים כדי לפענח את העולם ולהביע את רגשותיו ואפילו כותב סיפורים משלו על חייו, שבהם מככבים דווקא גיבורי המשנה, אלה שדיסני מעולם לא נתן להם את מרכז הבמה.

שבת 21.05 10:30 סינמטק 1
יום ב’ 23.05 14:30 סינמטק 3
יום ו’ 27.05 13:00 סינמטק 4
שבת 28.05 15:00 סינמטק 3

5. Strike a Pose

בימים שמדונה מואשמת בהתנהגות הזויה ובירידה מהפסים, יוצא הסרט הזה, המלווה את רקדני הליווי שלה, צעירים מוכשרים, חצופים, נועזים ורעבים לתשומת לב. היו שם אתה בלב הסערות והמחלוקות שהביאו את המיניות, ההומוסקסואליות, האיידס והאומץ לומר את האמת ולהיות מי שאתה – אל מרכז הדיון הציבורי בארה”ב ואירופה של שנות התשעים. במפגש מחודש ומרגש הם מעזים לדבר גם על הסודות הגדולים וכאבי הלב שחוו לצד האהבה והזוהר.

6. סאנשיין סופרמן

“בשנייה הראשונה אין לך אוויר, אתה צולל בתאוצה מדהימה, ומיד אחר כך אתה באופוריה ואתה בטוח שאתה סופרמן”. קארל בייניש, האיש שהמציא את הצניחה מגורדי שחקים, מגדלי אנטנות וגשרים, רצה להדביק את כל העולם בהתלהבות שלו. אחרי ששרד את מחלת הפוליו, גדל להיות פסנתרן, מהנדס וצלם, גילה את הצניחה החופשית כמעט במקרה. אחרי 1,500 צניחות כאלה, שאת כולן הקפיד לצלם, שאל את עצמו “מה עכשיו?” והתשובה הייתה: צוקים. ואחריהם כל מבנה גבוה מספיק, כמו בנייני משרדים בני חמישים קומות. בייניש ואשתו ג’ין קפצו וצילמו, ומאחר שהצילום היה חשוב לא פחות מהקפיצה עצמה, הם הקפידו לשכלל את האקרובטיקה וההעזה בכל קפיצה, כדי להוכיח למי שחושב שמדובר בטירוף איזו תחושת כוח והתחדשות יש בכך. הסרט מציג קטעים מרהיבים מארכיון הסרטים העצום שצברו בצניחות ברחבי תבל.

יום ו’ 20.05 22:15 סינמטק 4
שבת 21.05 22:00 סינמטק 1
יום ד’ 25.05 20:30 “פיקניק” ליטל איטלי שרונה תל אביב כניסה חופשית
יום ו’ 27.05 22:15 סינמטק 4

7. פגי גוגנהיים – מכורה לאמנות

פגי גוגנהיים, הכבשה השחורה במשפחה של מיליארדרים מוזרים, היתה אספנית של אמנות וגם של אמנים. צעירה, חסרת ניסיון, נוירוטית, ללא השכלה ונתונה תחת מטר של ביקורת ולעג, גוגנהיים לא הרפתה לרגע משתי אהבותיה הגדולות: סקס וסוריאליזם. אוסף מאהביה, שכלל בין השאר את סמואל בקט, ג’קסון פולוק ומקס ארנסט, היה צבעוני ומרהיב לא פחות מאוסף האמנות שאת המשובחות ביצירותיו רכשה באירופה המופגזת ומילטה מתחת לאפם של הנאצים. הסרט מדלג בין סצנות האמנות והבוהמה של ניו יורק, פריז, לונדון וונציה באותה תערובת של תשוקה, עצב וסערת חושים שהייתה בחייה של פגי גוגנהיים.

יום ב’ 23.05 10:00 סינמטק 3
יום ה’ 26.05 12:00 סינמטק 1
שבת 28.05 10:30 סינמטק 1

8. JANIS: LITTLE GIRL BLUE

ג’ניס ג’ופלין מעולם לא ידעה להיות כמו כולם. היא הייתה נערה מבריקה, דעתנית ונועזת וצמחה להיות אישה מינית, מתריסה ומרדנית שלא חששה להגשים את הכישרון המוזיקלי הענק שבער בתוכה. בסרט ביוגרפי המוקדש לענקית הבלוז, מביאה הבמאית עטורת הפרסים איימי ברג, מכתבים אישיים שג’ופלין כתבה לבני משפחה, חברים ומאהבים, מכתבים שנחשפים כאן לראשונה ומאירים פן לא מוכר שלה. הילדה הקטנה והעצובה שבתוכה לא נעלמה גם כשמיליונים העריצו אותה. גם כשהפכה לאייקון, לפורצת דרך ולדמות שהעניקה לנשים רבות כל כך השראה, עדיין נזקקה לאישורים ואהבה ללא גבול. בסרט משולבים קטעי הופעות והקלטות שטרם נחשפו עד כה.

יום א’ 22.05 20:30 נמל ת”א כניסה חופשית

9. הסרט השמח

“לא יתכן שזה הכל” – הזמזום הטורדני הזה סירב להרפות מהמעצב האוסטרי סטפן זגמייסטר. החיים שלו נראו מושלמים: משרד מצליח משלו בניו יורק ויצירה בלתי פוסקת, בין השאר, עם אמנים נודעים כמו הרולינג סטונס. אבל הזמזום! זגמייסטר החליט לנסות לרתום את כישורי העיצוב שלו ולעצב מחדש את עצמו. הוא התמסר לשלוש שיטות שונות לחיפוש אחר האושר: מדיטציה, טיפול פסיכולוגי ותרופות פסיכיאטריות. הוא מדד, רשם ודיווח בקפידה על תחושותיו ומחשבותיו, הכין רשימת מטלות ונתן לעצמו ציונים על הביצוע. אלא שלהבדיל מניסויים במעבדה, גורמים בלתי צפויים כמו אהבה, סקס ומוות חוללו שמות בדו”חות המעקב הקפדניים אך גם פתחו בפני זגמייסטר אופקים חדשים. המעצב המוכשר, המקסים והמתוסבך יצר סרט צבעוני ונדיר כמו שרק מעצב יוצא דופן יכול ליצור, משעשע ומלא חיים, חיים שבהם זמזומים טורדניים לא בהכרח מאיימים על האושר.

יום ו’ 20.05 10:30 סינמטק 1
יום ב’ 23.05 10:30 סינמטק 1
יום ה’ 26.05 12:30 סינמטק 3
שבת 28.05 19:45 סינמטק 3

10. לואי ת’רו: סרט הסיינטלוגיה שלי

זה לא “עוד סרט על סיינטולוגיה” – זה הסרט של לואי ת’רו, שבוחן את הכנסייה הסיינטולוגית באותה תערובת של סקרנות ילדותית, הומור, ביקורתיות וחדות מחשבה של תחקירן מנוסה שמאפיינת אותו. ת’רו, מהיוצרים המוערכים בבריטניה, חובר למרק רת’בורן, לשעבר בכיר במנגנון הפיקוח הפנימי של הסיינטולוגיה, כדי לברר האם יש אמת בהאשמות על רדיפות, איומים, הטרדות ובעיקר פרצי אלימות בלתי נשלטת מצד מנהיג הכנסייה דיוויד מיסגביץ’. לאחר שבקשתו לראיין את המנהיג המסתורי ורב העוצמה נדחתה, ת’רו נעזר בקבוצה של שחקנים כדי לשחזר התרחשויות שרת’בורן ובכירים אחרים שפרשו מהסיינטולוגיה (“נמלטו” להגדרתם) טוענים שחוו על בשרם, והכנסייה מכחישה בתוקף. מערכת היחסים הנבנית במהלך הצילומים בין ת’רו לרת’בורן מורכבת ומרתקת, ולא רק בגלל האיומים הבלתי פוסקים מבחוץ.

יום ו’ 20.05 17:30 סינמטק 1
יום ב’ 23.05 16:45 סינמטק 3
יום ו’ 27.05 20:00 סינמטק 4

11.  THE REFLEKTOR TAPES

כשאלוויס פרסלי הופיע בחלומו של וין בטלר ואמר לו ש”ארקייד פייר” צריכים להקדיש 37 שעות בשבוע לחזרות הוא בטח ידע משהו על תהליך היצירה המורכב של הלהקה הקנדית. כוכבי האינדי-רוק התיאטרליים, בהנהגתם של בטלר וזוגתו רז’ין סשיין, אמנם מצליחים למלא אצטדיונים אבל לא חוששים להתנתק מהעולם כדי לחפש את הצליל המדויק שלהם: תערובת של טכנולוגיה דיגיטלית, ניו וייב ומקצבים אותנטיים מהאיטי, המקום שבו גדלה סשיין, בהשראת מאורות ענקיים כמו סרן קירקגור וצ’ארלס בוקובסקי.

הסרט עוקב אחרי החודשים שהובילו להשקתו של האלבום הרביעי של הלהקה, “רפלקטור”, ולמסע ההופעות שלהם בארה”ב, בריטניה וג’מייקה, במהלכו הם מצליחים לייצר רגעי אינטימיות מול קהל של עשרות אלפי מעריצים.

יום ב’ 23.05 20:30 נמל ת”א כניסה חופשית
יום ו’ 27.05 21:30 סינמטק 2

12. הפחד מ-13

הוא כובש, מפלרטט עם המצלמה ומתעתע. אחרי עשרים שנה בתא הנידונים למוות, ניק יאריס – שהורשע ברצח – פנה לרשויות בבקשה יוצאת דופן: יאריס ביקש למשוך את הערעור שלו ולבצע בהקדם את הוצאתו להורג.
בשיחה מהפנטת הוא מספר למצלמה על החיים בעולם שחוקיו לא ברורים, שאין בו אור שמש ואסור להוציא בו מילה. על סוהרים מתעללים שמשסים אסירים אלה באלה כאילו היו גלדיאטורים בזירה ועל רגעי האושר, אחרי שלמד קרוא וכתוב וגילה את הספרות והשירה.
אחרי ניסיון הימלטות דרמטי ושנים של מלחמה על חפותו, הוא מנסה להסביר איך קרה שהחליט להרים ידיים דוקא כשבקצה המנהרה הופיע הבהוב ראשון של אור.

שבת 21.05 12:45 סינמטק 1
יום ב’ 23.05 22:00 סינמטק 1
יום ג’ 24.05 10:00 סינמטק 3

.
13. HOLY HELL

הגורו שלהם נראה כמו כוכב פורנו חטוב ושזוף, שהסתובב ביניהם רוב הזמן בבגד ים ספידו זעיר ומשקפיי ריי באן. למאות המעריצים שלו, גם הם צעירים ויפהפיים, זה לא נראה מגוחך. להפך. הוא הבטיח להם אהבה, קהילה משפחתית וכמובן, גם הארה. ויל אלן, הבמאי, היה מעוזריו האישיים של מישל, הגורו, ואחד משורה של נתינים שעמדו נכונים לשרת אותו יום ולילה. אלן היה גם המתעד הרשמי של כת ה”בודהה פילד” והסרט מורכב ברובו מארכיון הסרטים העצום שצילם בשנות חברותו בכת. הוא גילה רק אחרי 22 שנה שמדובר בתרמית, וכי מישל – שבינתיים שינה את שמו, היה שחקן מובטל ומהפנט מקצועי שליהק את עצמו בתפקיד חייו. למרות “הפצצה שריסקה לנו את החיים” – כפי שאומרים ניצולי הכת – הם עדיין זוכרים את החיים לצד הגורו כ”חוויה מטורפת, איומה ויפהפייה”.

יום ו’ 20.05 19:30 סינמטק 3
יום א’ 22.05 22:15 סינמטק 4
יום ד’ 25.05 12:30 סינמטק 3
.
14. אש על המים

זוכה פרס “דב הזהב” בפסטיבל ברלין 2016.

הגלים המתנפצים אל חופיו של האי האיטלקי הזעיר למפדוזה – במרחק של קצת פחות מ-150 ק”מ מחופי אפריקה – נושאים תקווה וייאוש לחליפין, עבור קהילת הדייגים הקטנה המוצאת את פרנסתה בים, ועבור אלפי פליטים המנסים להגיע אליו בסירות רעועות. כוכב הסרט, סמואלה, הוא ילד טבע המבלה את ימיו במשחקי ציד בין השיחים, טיפוס על סלעים ומעקב אחרי ציפורים. כמו אביו וסבו שהיו דייגים, גם הוא צריך ללמוד לחיות על הים, ועובר תהליך הסתגלות איטי ולא פשוט, הנגלה לנו בסדרה של סצנות משפחתיות אינטימיות. כמעט מתחת לאפו נמשים מן המים, כמעט מדי יום, פליטים שבדרכם אל החופש איבדו חברים וקרובים שטבעו בים. חייו וחייהם נוגעים ולא נוגעים, רחוקים ועם זאת קרובים מאוד.

שבת 21.05 16:30 סינמטק 3
ג’ 24.05 21:00 סינמטק 4 

15. מוזיקה של זרים: יו-יו מה ואנסמבל דרך המשי

יו-יו מה היה ילד פלא שהגשים את כל התקוות שתלו בו והפך לצ’לן נודע – אך גם במהלך עשרות שנים של קריירה מפוארת, הוא לא הפסיק לתהות על טיבה של המוזיקה כשפה, כאמצעי תקשורת, והיכולת שלה ליצור חיבורים מפתיעים בין בני אדם. כך נולד הפרויקט שלו, “פרויקט דרך המשי”, המפגיש מוזיקאים מסוריה, ספרד, סין, ארה”ב, איראן וגם ישראל ליצירה מוזיקלית משותפת. כל אחד מחברי האנסמבל מביא עמו צליל אחר, כלי נגינה מסורתיים ייחודיים וסיפור אישי שבו נחשפים מקורות ההשראה האמנותית שלהם. מול הסיפורים האלה, שברובם שזורים גם אירועים פוליטיים דרמטיים (בין השאר: אירועי 9/11, המהפכה האירנית וניסיון ההפיכה בסוריה) עומדת המוזיקה כהצעה לאינטראקציה חדשה, ישירה ונוגעת יותר בין בני אדם. סרטו של הבמאי זוכה האוסקר מורגן נוויל (“עשרים צעדים מהתהילה”) מלווה במוזיקה מקורית סוחפת מתוך ששת אלבומי ההרכב.
שבת 21.05 10:00 סינמטק 3
יום א’ 22.05 15:15 סינמטק 1
יום ג’ 24.05 14:00 סינמטק 3
יום ו’ 27.05 12:15 סינמטק 3
.
סרטים ישראלים
.
1. החולמים מבבילון

להקה של צעירים מאשדוד, יוצאי ברה”מ לשעבר, מנסה לזכות באליפות העולם בברייקדאנס. תוך כדי ההכנות לתחרות, שהיא פסגת חלומותיהם כרקדנים, מצטיירת מציאות חברתית של מצוקה גדולה וניכור. מיקסר (בן 27) מפרנס משפחה ותוך כך מנסה לתמוך באחיו הקטנים שנאלצים לחיות עם אם אלכוהוליסטית. פוטר (בן 21) הוא חייל המנסה להמשיך לחלום ולרקוד בעודו מטפל לבדו באמו החולה. דו”ח אינטימי מהפריפריה הגאוגרפית והתרבותית של ישראל. 

יום ו’ 20.05 11:45 סינמטק 3 בנוכחות היוצר/ת
יום ג’ 24.05 15:15 סינמטק 1 בנוכחות היוצר/ת
שבת 28.05 12:45 סינמטק 1 בנוכחות היוצר/ת

2. אמא ילדה

מסע חייהן של נשים שנולדו במרוקו ובתימן וחותנו בעודן ילדות קטנות. אז נטמן הסוד. עכשיו, בחלק האחרון של חייהן, הן מתמודדות לראשונה עם עברן ועם האופן בו הוא משפיע על חייהן ועל חיי בני משפחתן.

א’, 22/5, 20:30, סינ’ 3 * ו’, 27/5, 12:30, סינ’ 1

3. להציל את נור

סיפור מאבקם של הורים מעזה איברהים ומאהה, על חייה של בתם נור, בת ה-9, שחלתה במחלה גנטית של נישואי קרובים ומקבלת טיפולים בבתי החולים רמב”ם ושניידר, שם מטפלים בה רופא שהוא סא”ל במילואים, אח אחראי מסכנין ומעל הכל מסיעים אותה ממעבר הגבול ומבית חולים אחד לשני – מתנדבים ישראלים ממשפחות שכולות ממלחמות ישראל.
ובעזה הסבתא – מגדלת לבדה את שלושת ילדיהם של איברהים ומאהה, שלא ראו את ילדיהם למעלה משנה.

יום ד’ 25.05 19:00 סינמטק 1

4. הסודות של איידה

יצחק ושפסיל, שני אחים שנולדו במחנה עקורים לאחר מלחמת העולם השנייה, חיו בצלם של סודות שהוסתרו מהם כל חייהם על ידי הקרובים להם ביותר. כשהיו תינוקות הם הופרדו ולא ידעו דבר זה על זה. תחקור תולדותיה המסתוריים של המשפחה ואיחודה המרגש לאחר שישה עשורים, מעניק הצצה נדירה לחיים במחנות העקורים בגרמניה שלאחר מלחמת העולם השנייה: חיי חברה תוססים ופרועים שפרחו בקהילות הניצולים הצעירים, תקופה עליה כמעט שלא דובר עד כה על המסך.

שבת 21.05 21:00 סינמטק 3 בנוכחות היוצר/ת
יום א’ 22.05 10:30 סינמטק 1 בנוכחות היוצר/ת
שבת 28.05 19:15 סינמטק 1 בנוכחות היוצר/ת

5. מעשה בשני בלונים

“עכשיו הגבר יושב אצלי בסלון, השקיתי אותו בקוניאק, שתינו לחיים, הסתכלנו זה על זו, ואז הוא מרים את ידו הגדולה, מכניס אותה תחת החולצה, מצפה למצוא הרים וגבעות, ומגלה את הריק הנורא. החולצה ריקה החולצה ריקה”
זהר וגנר ניהלה כל חייה יחסי אהבה-שנאה עם החזה שלה. היא היתה בטוחה שזוג שדיים מושלמים יעזרו לה למצוא את גבר חלומותייה. אבל כשאהבה חדשה הגיעה היא התבשרה שעליה לעבור ניתוח כריתה.

יום ב’ 23.05 21:30 סינמטק 3 בנוכחות היוצר/ת
יום ג’ 24.05 16:15 סינמטק 3
שבת 28.05 15:15 סינמטק 1 בנוכחות היוצר/ת

6. הפשע הקרוי אדם

הסרט מספר את סיפורו של חנוך לוין דרך מסע בתחנות חייו האישיות ושיחות עם האנשים הקרובים אליו – שלוש נשותיו, ארבעת ילדיו ואחיו. האישיות המורכבת של יוצר שמחויב מעל לכל ליצירתו באה לידי ביטוי במערכות יחסים סבוכות אך גם מלאות אהבה.

יום ה’ 19.05 18:00 סינמטק 3 בנוכחות היוצר/ת
יום ב’ 23.05 15:00 סינמטק 4 בנוכחות היוצר/ת
יום ה’ 26.05 16:15 סינמטק 1

7. מוות בבאר-שבע

ב-18 לאוקטובר 2015, בעיצומה של אינתיפאדת היחידים, נכנס מחבל חמוש באקדח וסכין לתחנה המרכזית בבאר-שבע. במשך 18 דקות יאבדו את חייהם חייל גולני עמרי לוי והַבְטום זרהום, אריתראי שהתבצע בו לינץ’ כי נחשד בטעות כמחבל.

כרשומון מותח, חושף הסרט – דקה אחר דקה – את מאורעות אותו יום טרגי.
כך נחשף גם סיפורם של אנשים שנקלעו למקום הלא נכון ברגע הלא נכון, אנשים שחוו פחד ופאניקה, ומתקבלת תמונה מפתיעה ומורכבת, שמפרקת את המושג לינץ’ כמו גם את היכולת שלנו להבין ולשפוט את מה שקרה באותן דקות גורליות. ההתמקדות המועצמת ברגע הזה הופכת אותו לרגע מכונן בחברה שלנו, רגע ששווה לעצור בשבילו ולהקדיש לו תיעוד קולנועי ששואל שאלות.
שבת 21.05 19:00 סינמטק 3 בנוכחות היוצר/ת
יום ג’ 24.05 18:45 סינמטק 4 בנוכחות היוצר/ת
יום ו’ 27.05 17:00 סינמטק 3 בנוכחות היוצר/ת
8. השמאן האחרון

ג’יימס הוא נער שכל עתידו לפניו, הסובל מדיכאון קליני. לאחר ששום טיפול לא מצליח לעזור לו, הוא מחליט לנסוע ליערות האמזונס בעקבות שמאן המסוגל לרפא דיכאון בעזרת טקס האיווסקה, טקס דתי מסורתי בן מאות שנים. ג’יימס נאלץ לעזוב הכול ולצאת למסע חיפושים כדי להציל את חייו.
תחרות ישראלית

שבת 21.05 12:15 סינמטק 3 בנוכחות היוצר/ת

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?