יונתן אגסי הציל את חיי

הורד״יונתן אגסי הציל את חיי״ הוא סרט דוקומנטרי של תומר היימן. אחד הבמאים הדוקומנטריים הכי מוערכים בארץ. בעיני הוא הסרט הכי טוב שלו.

הוא גם אחד הסרטים הקשים שראיתי. בוטה. מטלטל. חשוף. ואני לא מדברת רק על הסצנות של הבולבולים המשופשפים.

יונתן אגסי הוא שחקן הפורנו המצליח ביותר בעולם. הוא גם נער ליווי. כשתומר בא להפגש איתו לראשונה הוא פתח לו את הדלת ערום עם מגבת קטנטנה על הזין ושאל אותו אם הוא משלם בשקלים או בדולרים. יונתן אגסי אומר לאחותו שהוא לא זונה. הוא יותר ג׳וליה רוברטס ב״אישה יפה״.אבל הקושי של הסרט הוא לא בסצנות הפורנו. או הסמים. או המסיבות בברלין. הסרט חודר אל נימי נפשו המיוסרת של יונתן אגסי שננטש עי אביו בצעירותו ומנהל מערכת יחסים יוצאת דופן עם אימו.

אמא של תומר היא דמות מדהימה. עדינה אבל הכי חזקה. והיא מקבלת את יונתן בדיוק כמו שהוא. בלי לשפוט אותו. בדיוק כמו תומר. ״את האמא הכי טובה בעולם״ הוא אומר לה. ״אני בכלל לא״ היא עונה לו. ״אבל בשבילי את כן. לא יכולתי לבקש לעצמי יותר״. הוא אומר וכולנו מתחילים לבכות. יונתן אגסי כל כך רחוק ממני אבל מצליח להרגיש כל כך קרוב.

תומר ממשיך להתעסק ביחסים בתוך המשפחה כמו ברוב הסרטים שלו. אבל כאן בעיני הוא עולה רמה. סרט שמפרק ומרכיב מחדש את היחסים בתוך המשפחה. כמה זה מפרק. כמה זה מחזק. ואם אתם מספיק חזקים תלכו לראות אותו. סרט חובה.

  • אזהרה – הסרט לא מיועד לבעלי לב חלש ומכיל מראות קשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *