פילומינה – מבוסס על סיפור אמיתי ומרגש, ולא נכנע לקלישאות

מרטין, עיתונאי פוליטי מתוסכל שפוטר בנסיבות לא נעימות, נתקל במקרה בסיפור חייה של פילומנה לי – זקנה אירית בת 80 שטוענת שבנה נלקח ממנה בצעירותה כנגד רצונה ונמסר לאימוץ ע”י הכנסייה הקתולית.

פילומינה, בגילומה של ג’ודי דנץ המבריקה, ששמרה בסוד את עברה הנורא, מחליטה להוציא לאור את סיפורה הטרגי, וחוברת לעיתונאי הציני, למסע של זוג מוזר ביותר, בעקבותיו של בנה האבוד.

הסרט, המבוסס על סיפור אמיתי, עורר סערה ציבורית באירלנד בשל ההאשמות החמורות המועלות בו נגד הכנסייה הקתולית שמכרה תינוקות לאימוץ מעבר לים והסתירה מאימהותיהם האמיתיות את זהותם החדשה ולא אפשרה שום קשר בינהם.

הסיפור אכן טרגי ומרתק, אך הבימוי האינטיליגנטי של סטיבן פירס והמשחק המדהים של ג’ודי דנץ אינו מוריד את הסרט למחוזות הקיטש והקלישאה.

למרות מה שהכנסייה עוללה לה, ולמרות שאיבדה את בנה ולא יכלה ליצור איתו קשר במשך כל חייה, פילומינה עדיין מאמינה באלוהים ובשליחותיו הנזירות. היא מקבלת את גורלה והחמלה הזו כל כך בלתי נתפסת, אבל כל כך אנושית.

סרט לא קל, אך מומלץ מאוד בעיני.

והכינו את הממחטות.

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?