איפה מוצאים זוגיות מושלמת?

חידת הזוגיות היא אחת החידות המעסיקות ביותר את מוחו הקודח של המין האנושי:

“מהי זוגיות מוצלחת?”

“איך מוצאים זוגיות?”

“איך משמרים זוגיות לאורך השנים?, שלא לדבר על אחת מוצלחת..”

“מהי הנוסחא הסודית? מהו המתכון הנסתר לזוגיות מאושרת ששורדת בעידן המודרני לאורך זמן?”

רוצים תשובות?? תשאלו את דוד אופק.

היוצר הדוקומנטרי (בת ים- ניו יורק, המנגליסטים, מלנומה אהובתי) מנסה לספק תעוד אמיתי ומעורר מחשבה על זוגיות ישראלית. בסדרה החדשה שלו בערוץ 8 “זוגות” הוא מלווה זוגות ישראלים, בשלבים שונים של הזוגיות שלהם, בשלבים שונים של המשברים שלהם ובעיקר בעשורים שונים של חייהם.

אני הכי התחברתי להניה ודוב, המתנהגים כמו זוג צעיר ומאוהב, למרות ששניהם חצו כבר את גיל שמונים, והם חיים ביחד יותר שנים מהזמן שאני בכלל קיימת. כי תמיד הכי קל זה להסתכל על זוג שהצליח. ולנסות להבין למה. והאמת, ההצלחה הזו עוברת את המסך כל כך בקלות. כל כך הרבה קסם יש בזוג הזה, בהתנהלות שלו, באינטימיות, בהבנה, במחוות הקטנות, וגם בכעסים הקטנים, בהקנטות ההדדיות, אבל בעיקר, בצחוקים, אחד על השני אבל גם ביחד, ובאהבה, שממש אפשר לגעת בה דרך המסך.

אח”כ כמו בכל ריאליטי טוב (ופה מדובר בדוקו-ריאליטי טוב) יש את הזוגות שחיים בשוליים.

תיקי וזאבי, הם הזוג המייצג את בני ה-60. לשניהם מדובר בפרק ב’, וכדי לא לחזור על הטעויות של פרק א’ הם מחליטים על נישואים פתוחים, כלומר פולימריים, כלומר כולם אוהבים את כולם, כולם מזדיינים עם כולם, אבל בשקיפות ובגילוי לב נוטף דבש שכמעט בא להקיא. אבל האמת, מעניין. אפילו מעניין מאוד. לראות אם זה באמת עובד, אם באמת אפשר לקיים זוגיות כזאת בלי לקנא, בלי להתלכלך. אולי זה בכלל יותר מתאים לחיים ב- 120?

ויש גם את אורית ורונן, סטודנטים בשנות ה-20, שאוהבים אחד את השני אבל עדיין לא מוכנים לחתונה. אבל בעדה הבוכרית בה גדלה אורית, זה בכלל לא מקובל. אבא של אורית, מזמן את החתן המיועד לשיחת “יחסינו לאן” ואיננו מתבייש לנפנף בפניו בכרטיסי ביקור של החתנים הפוטנציאלים של אורית שעומדים אצלו בתור. “תחליט”, הוא אומר לו, “או שתתקדם, או שתסיים… לעמוד במקום זה לא אופציה אצלנו”. אני כבר הייתי חותכת ורידים בסיטואציה ההזויה אך זאת כל כך מוכרת, אבל החתן מנסה להשיב אש: “אתה לא חושב שאתה קצת פרימיטיבי?? הוא עונה למתקפה, ומקבל תשובה מאוד כנה. “בכלל לא!” עונה לו האב. אנחנו מאוד מתקדמים.. ולכן רוצים שגם אתה תתקדם..

ויש גם את דנה ועמית, שאם לא מספיקים להם המשברים הרגילים שכל זוגיות מזמנת, הם גם צריכים להתמודד עם העובדה שעמית חזר בתשובה ונהפך לחסיד ברסלב, ודנה היא חילונית גאה. האם האהבה תנצח? האם בכלל אהבה בלבד יכולה לגשר על הפערים האלה ולהתמודד עם אלפי המהמורות היומיומיות שמצפות לזוג הזה בצורת דרך החינוך של הילדים, צורת הלבוש של האישה? ועוד כחול שעל שפת הים בחוף הנפרד לדתיים בלבד?

אז תשובות מוחלטות לשאלות כמובן שהסדרה לא מספקת, ואם אתם מכירים מישהו שכן מספק אותן אז תביאו אותו לכאן, אבל היא כן מספקת תובנות מעניינות על הקשר המורכב/מסובך/מתוסבך הזה שבין גבר לעלמתו, בין אישה לאהוב ליבה, והזוגות שבחר אופק, הם ברובם שווים את ההצצה הזו, ובהחלט מהווים מודלים להשוואה, ואפילו לפעמים להזדהות, והכי חשוב, מספקים בזמן הצפייה המון חומר למחשבה.

“הוא אוהב אותה והיא אותו, זה נחמד, זה נחמד, זה נחמד…

אבל האמת היא שהוא פוחד, והיא גם כן, להיות לבד…”

ערוץ 8 של הוט – ימי שני, שלישי ורביעי ב- 22:00

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?