ירח בבית 12 – סרט קטן וקסום

מחר, (1.9) עולה לאקרנים סרטה הקסום של דורית חכים ״ירח בבית 12״, המספר את סיפורן של שתי אחיות- יובל שרף התל אביבית הרוקרית הבועטת, ויערה פלציג נערת הכפר המופנמת שנשארה בבית לטפל באביהן החולה.

מערכת היחסים הסבוכה בין שתי האחיות עומדת במרכז הסרט, אשר גרות במרחק של שעה וחצי נסיעה זו מזו, אך בעצם רחוקות זו מזו שנות אור, או דור.

זהו סיפור משפחתי קטן, אישי ואינטימי מאוד, שמשאיר המון מקום לדברים שלא נאמרים, שלא מאפשר לך שלא לחשוב על המשפחה שלך, על התפקידים שיש לכל אחד בתוך המשפחה הגרעינית שלו, על לקיחת אחריות, וכמובן, על אהבה.

סיפור קטן אבל גדול, תסריט מצומצם שאומר המון, המשחק של יובל שרף ויערה פלציג האחיות, וגם של גפן ברקאי וגל תורן ההורס, מצוין, הצילום מהפנט והתוצאה מרגשת.

אי אפשר שלא להתייחס לצילום של עמית יסעור, שהוא באמת עבודת אמנות בפני עצמה. צילומי השלכת בבריכה, למשל, הכי מתאימים לערב של סוף קיץ, כשעדיין חם, אבל אם ממש מתאמצים, אפשר להרגיש איזו רוח קרירה באופק. 

החל מה 01.09 בסינמה סיטי.

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?