רועד – ענן האוזניות של מאיה דוניץ – תערוכה מדהימה

בתערוכה החדשה שלה “רועד” שנפתחה במרכז לאמנות עכשווית CCA, מאיה דוניץ מציגה מיצב ענק דמוי ענן לבן המורכב מ- 10,000 אוזניות.

.

 

.

מאיה דוניץ היא מלחינה, פסנתרנית ואמנית סאונד, חברה בלהקת ה”בילויים”, כותבת יצירות למקהלות, ויוצרת מיצבי סאונד מרתקים שחלקם הוצגו ב- בPalais de Tokyo בפריז, Arnolfini בבריסטול ובביתן השוויצרי בביאנלה בוונציה. לאחרונה היא זכתה בפרס ראש הממשלה למלחינים.

הבנות שהיו איתי בתערוכה (בנות 9 ו-10) הסתובבו בתוך מבוך האוזניות הסבוך, הקשיבו לגשם, או צלילי פעמונים או לשירים או לסתם רעשים ופשוט לא הצליחו להתנתק מהחדר.

רק אחרי שהבטחתי להם שאקח אותם “לשמוע” דרך השיניים, הם הסכימו לעזוב את החדר ולעלות קומה, כדי לפגוש מכונה פשוטה להפליא שבנתה מאיה – קופסת עץ שאליה מחובר מוט מתכת, שאם נוגסים אותו, שומעים מוזיקה! דרך הגוף ולא דרך האוזניים. חוויה מופלאה. 

כל הדרך חזרה הבנות לא הצליחו להחליט מה היה יותר שווה, ענן האזניות, או לשמוע דרך השיניים. בכל מקרה סוכם שמדובר בתערוכה שווה במיוחד. האמת, לא רק לילדים.

אבל בימי שבת ב-11, התערוכה מלווה בהפעלה מיוחדת לילדים.

המרכז לאמנות עכשווית, CCA, קלישר 5 תל אביב.

http://cca.org.il/he

 

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?