סופ”ש של עולמות אחרים

בסוף השבוע הקרוב יתקיים במרכז וייל בכפר שמריהו “סופ”ש עולמות אחרים” שמהלכו יוקרנו סרטים זרים ושווים ביותר בהקרנות טרום בכורה. ביום חמישי ה- 16.01 בשעה 20:00 ירצה מבקר הקולנוע גידי אורשר בנושא: קולנוע זר.

אז אם אתם בסביבה, שימו טרנינג ובואו

העבר The Past

אירן / 130 דקות

חמישי 16.1.14 בשעה 20:00

בימוי: אשגר פרהאדי

במשפחה אחת, נוגע סוד קטן במקומות רגישים. אחמד חוזר מטהרן לפריז כדי לסגור סופית את הגירושים מאשתו. בבית מחכים לו אישה כועסת ואוהבת, שתי בנות, גבר חדש שתפס את מיטתו, ילד פגיע, ואישה נוספת שאולי קשורה לסיפור.

בסרט מערכת יחסים  לא פתורה ולא סגורה של אהבה ושל הזדקקות הדדית. הסיפור מסופר מנקודת ראות אובייקטיבית, ללא נקיטת עמדה, ללא טובים ורעים אלא רק אנשים אוהבים הפוגעים ונפגעים שלא מתכוון.

חיים כפולים Two Lives

גרמניה / 100 דקות

שישי 17.1.14 בשעה 11:00

בימוי: גאורג מאס

אירופה, 1990. קטרין, שגדלה במזרח גרמניה מתגוררת בשנים האחרונות בנורבגיה, היא “ילדת מלחמה”, תוצר של סיפור אהבה בין אשה נורבגית לחייל כיבוש גרמני.

קטרין חיה חיי משפחה מאושרים. עו”ד מבקש ממנה ומאמה לקחת חלק במשפט נגד האומה הנורבגית וקטרין מתנגדת. אט-אט נחשפת רשת של סודות והסתרות, עד שקטרין נשארת במערומיה, ועל אוהביה לנקוט עמדה. מה יכריע – החיים המשותפים שלהם או השקר עליו הם מבוססים?

דבש Honey

איטליה / צרפת/ 96 דקות

שבת 18.1.14 בשעה 11:00

בימוי: ולריה גולינו

אירן, צעירה בשנות ה 30- לחייה, חיה בבית מנהלת אורח חיים נורמאלית. אך לחייה יש פן נוסף. תחת שם הקוד ’דבש‘ היא משתייכת לאגודה שמסייעת בהמתות חסד.יום אחד היא מספקת ל‘לקוח‘ חדש את הסם הקטלני ומגלה לחרדתה שהוא כלל אינו חולה. אירן נחושה לא לקחת חלק בהתאבדות שלו ומוצאת את עצמה במערכת יחסים מורכבת שתשנה את חייה.

להאיר את השמים The Rocket

לאוס / 96 דקות

שבת 18.1.14 בשעה 20:00

בימוי: קים מורדאונט

כאשר נולד האיילו, ילד בן 10 מכפר קטן בלאוס, ניבאו לו רעות וקבעו כי הוא יביא מזל רע, רק בגלל אמונה טפלה.

בגיל 10, לאחר שרשרת אירועים מצערים נאלצים האיילו ומשפחתו לעזוב את ביתם בכפר, ולחפש מקום חדש  לחיות בו. יחד עם משפחתו המצומצמת ועוד ילדה קטנה והדוד המשוגע שלה, יוצא האיילו אל מסע חיפוש אחר בית, מסע דרך נופיה הכפריים של לאוס בו הוא גם ינסה להסיר מעליו את הקללה ולזכות סוף סוף להערכה ואהבה.

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?