אח בדם – סיפור מעורר השראה

פסטיבל דוקאביב שהסתיים אתמול, חשף בפניי כמו תמיד סיפורים מרגשים, יחודיים לפעמים עד הזויים ממש, ובעיקר צוהר לאנשים שחיים בעולמות שונים ורחוקים כל כך משלי, שמעולם לא הייתי מתוודעת אליהם ולסיפור המיוחד שלהם, לולא הסרטים שנעשו עליהם.

הסיפור הכי מרגש בפסטיבל השנה, היה בעיני סיפורו של רוקי בראט, צעיר אמריקאי בן 30! מפיטסבורג, שנסע לטיול התרמילאים המסורתי בהודו, ונכנס באקראי לבית יתומים של ילדים חולי איידס ב Chennai, ביקור ששינה את חייו.

הסרט "אח בדם" שביים חברו הטוב ביותר של רוקי, סטיב, וזכה בפסטיבל סאנדנס האחרון בזכייה כפולה ונדירה של בחירת השופטים וחביב הקהל, מספר את סיפורו של רוקי, שמחליט לעזוב את חייו הנוחים בארה"ב ולעבור לגור בבית היתומים ולשמש לילדים "אח גדול".

הסרט משלב את סיפור ילדותו של רוקי, שהוריו לא מגדלים אותו והוא גדל בבית סבו, ואת ההשפעה הדרמטית של הילדות הזאת על הבחירות שיעשה אח"כ בחייו, את סיפור החברות הנוגע ללב בינו לבין סטיב, חבר הילדות שלו, שנוסע איתו להודו ומחליט לתעד את הסיפור שלהם בסרט, שאגב מומן בחלקו ע"י אתר kickstart, וכמובן את הסיפור יוצא הדופן של הקשר בין רוקי ובין הילדים החולים.

למרות שקצת פחדתי בהתחלה, ולמרות שהסרט אינו נטול רגעים קשים, רוב הסרט מראה את רוקי והילדים ברגעים יפים: שרים, צוחקים, לומדים, חיים. הילדים בבית היתומים לוקחים את ה"קוקטייל" שהוא למעשה התרופה לאיידס וסובלים בעיקר מתופעות לוואי של התרופה, וממחלות הנובעות מהחלשות של המערכת החיסונית.

סטיב, חברו הטוב של רוקי ובמאי הסרט אומר שהמטרה העיקרית שלו היתה לעורר השראה.

My ultimate goal is to inspire people. I don’t want to depress or discourage people. I want to show them how an ordinary, unlikely person can make an incredible difference

 וזהו אכן סרט מעורר השראה. סרט על בריאות וחולי, על כאב ושמחה, על ייאוש ותקווה, על החיים ועל המוות. אבל הסיפור העיקרי כאן הוא סיפור של נתינה. נתינה ללא גבולות, וגם קבלה. כל כך הרבה מקבל רוקי בחזרה מהילדים האלה ומהחיים שבחר עד שהוא לא מוכן לתאר לעצמו שום דרך חיים אחרת. וגם ברגעים הקשים, ויש רגעים קשים, הוא אומר:

People in my life were always in and out, I can’t take anyone out of that situation, but I can put my self in it

סרט חובה! (מבטיחה לעדכן מיד כשאדע האם ומתי ישודר שוב)

ואם כבר ראיתם אותו, אתם בטח רוצים לדעת איך אתם יכולים לעזור לרוקי להמשיך לעשות את הדברים הנפלאים שהוא עושה. הנה כל הפרטים:

http://www.bloodbrotherfilm.com/how-to-help/

והנה גם הטריילר:

תגובה אחת בנושא “אח בדם – סיפור מעורר השראה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *