מחוברים 2 – בוגר יותר, שנון יותר, ומצחיק הרבה יותר!

על הנייר העונה החדשה של מחוברים נשמעת לא משהו:
עיתונאי שמאלני בן 58,
עיתונאי מתנחל בן 37,
דיג’יי מזדקן בן 36,
סטנדאפיסט תימני שאף אחד לא שמע עליו,
וג’ייסון דנינו הולט!
.
אבל המציאות כרגיל עולה על כל דמיון ומצפייה בשני פרקים (הראשון וה- 16) של העונה החדשה עולה תמונה שונה לחלוטין:
  • לעיתונאי גדעון לוי בן ה 58 יש חברה שוודית לוהטת בת 36 שלא סופרת אף אחד וגם לא אותו.. כשהיא שואלת אותו למה בישראל אף אחד לא מדבר בחופשיות על סקס, הוא עונה לה שסקס זה טאבו. לא לאנשים שוודים הוא מסביר לה, רק לאנשים רגילים.
  • העיתונאי המתנחל חנוך דאום אמנם גר בהתנחלות עם אשתו הדוסית וארבעת ילדיהם אבל הוא בעצמו כבר לא ממש דתי, למרות שעדיין הולך עם הכיפה הזו שתלויה לו באופן מעורר השתאות קצת מעל האוזן. בפרק שראיתי הוא מגיע למיטה בלילה ומוצא אותה עמוסה באישה ובילדים ישנים. הוא מתגנב לסלון ומשתף אותנו בפנטזיה שלו שיכירו באוננות כספורט אולימפי. כך הוא מדמיין, היה יכול להגיע ללונדון 2012  כראש המשלחת למרות שאף אחד לא היה רוצה ללחוץ לו את היד..
  • הדיג’יי סקאזי הוא אולי מזדקן אבל עדיין ממלא אצטדיונים של 15,000 איש ברחבי העולם, ומתעלל רגשית בחברתו הענוגה שמחכה לו בבית, כשהוא לא מוכן לשתף פעולה עם כללי המשחק המקובלים.
  • הסנדאפיסט עמירם טובים אמנם גר בנס ציונה עם משפחתו הזעיר בורגנית אבל כשהוא מנתח את הסיטואציות היומיומיות שכל אחד מכיר הוא מדוייק ומצחיק עד דמעות
  • וג’ייסון דנינו הולט הוא כל מה שהייתם מצפים משחקן הומו שטובע בביצה התל אביבית וחולם לעשות עם החיים שלו משהו גדול כמו מדונה, או כמו שמגדיר את זה החבר ה”מקופח” שלו בדירתם ביד אליהו: פשוט הומו מפונק.
.
אני חושבת שמה שהכי יפה בעיני בעונה הזו, היא שנראה שהנוסחא הזו הבשילה.
.
כולם כאן התבגרו:
הכוכבים עצמם, שנראה שלא עצם הפרסום לשמו הוא זה שמניע אותם, אלא שנראה שהם שלמים עם עצמם לחלוטין על שבחרו לצאת להרפתקה הזו, ולמרות הקשיים והתהפוכות שחוו בהחלט לא מצטערים לרגע על החוויה.
בנות הזוג המדהימות של המחוברים שהן לגמרי חלק בלתי נפרד מהקאסט, ולפעמים אפילו נראה שהן לוקחות למחוברים שלהן חלק מהבמה, ואפילו גונבות להן קצת את ההצגה.
והעוסקים במלאכה המאוד מורכבת הזו של בימוי, הפקה ועריכה שנראה שהם כבר לא מחפשים רק פרובוקציות, אלא נותנים לגיבורים שלהם להחשף כל אחד בדרכו, ובכבוד, בעיקר כשהם כולם מספקים את הסחורה ובגדול.
.
עוד חידוש של העונה הזו נדמה לי, היא החיבור בין המחוברים תוך כדי התפתחות העונה, כשסקאזי לדוגמא פוגש את גדעון לוי וחברתו קטרין בפינלנד ומזמין אותם לרייב שלו, סיטואציה הזויה שמתוארת ע”י שני הצדדים בהרבה פתיחות והומור.
.
בכלל, הומור, לפחות בשני הפרקים שראיתי היא מילת המפתח של העונה הזו שהיא הרבה יותר בוגרת, הרבה יותר שנונה, והרבה הרבה יותר מצחיקה! כי הגיבורים לוקחים את החיים שלהם, גם כשהם לא קלים, גם כשהם מלאי תהפוכות, לא הכי ברצינות ולפעמים אפילו בחיוך גדול, ותמיד עם אבחנות חדות ועם אמת גדולה. וזה כמובן מקרין גם עלינו הצופים.
כי בסוף החיים של המחוברים הם החיים של כולנו: משפחה, קריירה, כסף, מעמד, אהבה וסקס, החוזקות, החולשות, השאיפות והמאבקים, כולם מתערבבים להם לתמהיל המשונה הזה שנקרא החיים.
.
העונה הזו מבחינתי התחילה בהבטחה שיהיה עוד יותר אותנטי, עוד יותר שנון, ועוד יותר אמיתי, אז אני נשארת. כדאי גם לכם.
.

החל מה-1.7 בשעה 22:00 ב-HOT3 וב-HOT VOD
.

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

פוסטים אחרונים

15 הדברים שחובה לראות בביאנלה בונציה

אומרים שכשמתבגרים, נורא חשוב לעשות דברים חדשים. זה מאמן את המוח. זה מחדש את התאים. בדרך חזרה מהביאנלה בונציה, חשבתי שבשלושה ימים האחרונים עשיתי המון דברים חדשים שלא עשיתי אף פעם.

רודוס – לא מה שחשבתם (וכן- אי שווה ביותר)

רודוס הוא האי הרביעי בגודלו ביוון, ואחד המתויירים ביותר. מי שחולם על חופשה קסומה באי קטן שאף אחד עוד לא גילה, ידלג בקלות על רודוס, שמצטייר כאי לא אותנטי ועמוס תיירים. אבל אם תפסחו על רודוס – אתם ממש טועים!

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 5” הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 5. וכששאלתי אותה מה

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”? אה נכון את צודקת “מחברו” כלומר מחבריי סליחות שבין האדם לחברו זה באשנב חמש אוף