מה למדתי מהקרנבל בקולומביה על פורים

unnamed (4)הרחק מאור הזרקורים של מפת התיירות העולמית, אבל לא רחוק מהקרנבל של ברזיל, מתקיים באותה תקופה בקולומביה הקרנבל השני בגודלו בעולם!
הקרנבל של ברנקייה (העיר הרביעית בגודלה בקולומביה) הוא אחת מחגיגות הפולקלור החשובות ביותר של המדינה, ושורשיו נעוצים אי שם במאה ה-19.
על פי הדעה הרווחת מקורו בחגיגות של עבדים לקראת האביב, כדי לסמל לידה והתחדשות, והטקס המרכזי בו הוא קרב הפרחים. מאז הוא התפתח לקרנבל של 4 ימים מטורפים, מלאים שירה, מוזיקה וריקודים ומשתתפים בו למעלה ממליון איש.

unnamed (8)
אנחנו זכינו השנה לקחת חלק בקרנבל המשוגע הזה, שהסלוגן שלו הוא:
(Those who live it are those who enjoy it (Quien lo vive, es quien lo goza
קשה לי מאוד לתאר לכם במילים את החוויה הזו של הקרנבל, שהתחילה בתשע בבוקר, והסתיימה בעשר בלילה, וכללה מסיבת הכנה של שלוש שעות, שבה מתחפשים, מתאפרים, מצתבעים, ומתאבזרים, מסיבת המתנה שבה רוקדים ומשתוללים מסביב למשאית של המחנה כשמחכים שהמצעד יתחיל, ואח״כ הולכים/רוקדים/קופצים לאורך נתיב המצעד שאורכו 10 ק״מ! תוך כדי שירים, תיפופים ועוד קצת ריקודים עם הקהל המשתולל, ובסוף – בסוף מגיעים – לעוד מסיבה.
unnamed (7)
מסתבר שקרנבל זה לא קל! אבל ללא ספק אחת החוויות המדהימות של חיי.
אחד הדברים שהכי הדהימו אותי בקרנבל, היו התחפושות. ולא רק התחפושות עצמן, אלא גם ובעיקר רמת המחשבה שמושקעת בכל תחפושת, והירידה לפרטים, וכמובן גם הביצוע המושלם.
אז הנה הצצה לחלק מהתחפושות הכי מושקעות שראיתי שם, שמכניסות מיד לאוירה פורימית.
unnamed (2)
 unnamed (1)
 unnamed (11)
ואם כבר אנחנו מדברים על פורים, אחת המסקנות המפתיעות שלי מהקרנבל, היא, שלפעמים לא ממש צריך להשקיע בתחפושת סופר מושקעת בשביל למשוך את כל תשומת הלב.
מספיקה השקעה קטנה (גם כספית אגב) בכמה צבעי גוף, משולבת בקצת מחשבה, ובהסכמה להחשף, ואפשר לצאת עם תחפושת מטורפת שתגנוב את כל ההצגה.
unnamed (19)אני מדברת כמובן על איפור פנים, ובעיקר על איפור גוף, שללא ספק סיפק חלק מהתחפושות הכי בולטות בקרנבל, ובקלות אפשר לעשות אותן כאן אצלנו בבית. כל מה שצריך לקנות זה ספריי כסף או זהב, צבעי גוף זרחניים וכמה מכחולים ולהשתולל כיד הדמיון הטובה עליכם מעל הבגדים ובינהם או בלעדיהם 🙂
 unnamed (16)
  unnamed (15)unnamed (12)
 בהצלחה וחג פורים שמח!!!!

תגובה אחת בנושא “מה למדתי מהקרנבל בקולומביה על פורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *