ארועים שווים לרגל יום האישה הבינלאומי 2016

יום האישה הבינלאומי שחל השבוע (ב- 08.03) הוא בערך היום הפמיניסיטי הכי לא פמיניסטי שיש. במקור זה היה היום שבו ערכו נשים מחאות על זכויותיהן מול זכויות הגברים במדינתן. ב- 1908 צעדו אלפי נשים ברחובות ניו-יורק בדרישה לשכר טוב יותר וזכות הצבעה. ב- 1910 נערך בקופנהגן כינוס נשים בינלאומי. ב-8 במארס 1857, פתחו מאות של פועלות במפעלי טקסטיל בניו-יורק בשביתה ובמחאה על תנאי העסקתן שכללו, בין השאר, עבודה של שעות ארוכות בשכר נמוך,  וב 1977 החליטה האסיפה הכללית של האומות המאוחדות לאמץ את ה-8 במארס כיום המוקדש לציון זכויות האישה ולשלום עולמי.

בינתיים הוא הצטרף לשלל ימים המצוינים ביומן כמו יום האם שהפך בינתיים ליום המשפחה ומוקדשים רובם ככולם לארועים מיוחדים לנשים בלבד, שלא ברור אם הם מכבדים את האישה ואת זכויותיה, או רק מעצימים את הגטו הנשי בתוכו מתקיימים כל הארועים הללו.

אבל אם נצא רגע מהנימה הביקורתית ונזכר שבעצם מדובר, כמו בכל הימים בלוח השנה שלנו, בסיבה למסיבה, חבל להתעלם מכמה ארועים שווים במיוחד המתקיימים השבוע לרגל "יום האישה".

הופכות את היוצרות, שני, 20:30 באוזן בר

שיתוף פעולה בין אומניות מעולם המוסיקה לעמותת "הופכות את היוצרות", שפועלת להעצמה אישית וכלכלית של נשים היוצאות ממעגל הזנות והסחר. 

הערב יכלול מופע אקוסטי של שבע נשים עוצמתיות שיעלו בזו אחר זו על הבמה ויגישו, כל אחת בדמותה, שירים מקוריים מעולמן הרב גוני. בין המשתתפות: סיוון טלמור, טלי מן, מאיה איזקוביץ, אפרת לוטנברג, אביגייל רוז, מאי לביא, גל דה פז וליה בר לב. על התיקלוט במהלך הערב תנצח גילי סער.

ארגון "הופכות את היוצרות" מתמקד בסוגיית השיקום התעסוקתי לנשים ממעגל זה באופן מקיף ועוטף, תוך דגש על שני היבטים מרכזיים: התפתחות מקצועית וביטוי עצמי. במרכז פעילות הארגון עומד סטודיו לעיצוב המשמש כשיקום תעסוקתי לנשים. הסטודיו מספק שירותים לתעשיית האופנה ומייצר ליין עצמאי תחת הסלוגן IM NOT FOR SALE.

במהלך הערב תתקיים מכירה של קולקציית הטישרטים החדשה שנוצרה על ידי הנשים הפועלות בסטודיו. כל ההכנסות תרומה לעמותת "הופכות את היוצרות".

פסטיבל האישה בחולון, 10-12.3

הפסטיבל, שנוסד לראשונה ב-1996 יכלול מגוון של צורות ביטוי, יצירה ועשייה של נשים בתרבות – בתחומים של תיאטרון, מחול, ספרות, קולנוע, מוזיקה ועוד, כשהנושא המוליך השנה הוא "זהות ואחרות" ולכן מתמקד במתן ביטוי וייצוג לזהויות נשיות רבות, על מוצאן ונקודת מבטן השונה.

התוכנייה עשירה ומגוונת אז אתן מוזמנות לבחור את המופעים הקרובים לליבכן:

http://www.womanfestival.co.il/?utm_medium=Google.PPC.Search&utm_source=Perform.co.il

מכתבי אהבה, 7,8,10/3 בשעה 20:30 בבית אריאלה

"מכתבי אהבה" היא ההפקה השנייה המועלית במרכז התרבות בית אריאלה, במה קטנה להצגות קאמריות שנוסדה לפני שנה בחסות הספרייה העירונית של ת"א. המחזה של א.ר. גורני האמריקאי, שהיה מועמד לפרס פוליצר 1990, מתאר מערכת יחסים מורכבת בין שתי דמויות המתפתחת מגיל שבע עד כמעט 60, כשהסיפור שלהם מתואר על ידי המכתבים שהם שלחו זה לזה לאורך השנים. הגבר, אנדרו לאד, הוא בחור נעים הליכות, ההופך לעורך דין מצליח ואף לפוליטיקאי מפורסם. האישה, מליסה גארדנר, מגיעה ממשפחה יותר עשירה ומשכילה, אך גורלה אינו מאיר לה פנים. היא רוצה להפוך
לאמנית, אך נישאת בגיל צעיר ומתגרשת די מהר מבעלה, וסובלת לאורך השנים מבעיות נפשיות והתמכרויות. בין שתי הדמויות קיימת משיכה עזה, אבל האהבה שלהם מתקשה למצוא את מימושה.
הבמאי מורדי גרשון, בחר למקם את המפגש ביניהם במשרדו של הגבר, שם הוא מתחיל את ההצגה בפתיחת כל מיני קופסאות ישנות שבהן הוא החביא את המכתבים מאהובתו. השחקנים דני גבע ומיכל המצוינים עושים עבודה עדינה ומדויקת, ובונים בצורה אמינה את האינטימיות של היחסים בין צמד האוהבים. בסופו של דבר, המחזה היפה הזה עוסק ביחס שבין החיים כחוויה חולפת לבין החיים כחוויה מתועדת, כזו הבאה לידי ביטוי במלוא עוצמתה דווקא באמנות הגוועת של כתיבת המכתבים.

רילוקיישן, 9,10/3 ב 21:15 בזאפה הרצליה

בעיתוי מושלם ליום האישה, מועלת הדרמה "רילוקיישן" שהגו ויצרו שתי נשים מוצלחות ביותר: קרן מור ויובל שרף.

העבודה היא הדת החדשה, גורסים מחקרים אחרונים, וככל שאנחנו עסוקים יותר אנחנו מוצלחים יותר ואפילו מאושרים יותר. עלינו להקריב על מזבחה רק קרבן אחד: את חיינו האישיים.
ההצגה רילוקיישן שגם היא ממוקמת במשרד, תוקפת את הנושא דרך מקבץ שנון וחד של פגישות, שהן לעיתים קומיות, לעיתים טראגיות ותמיד כואבות, בין מנהלת בכירה (קרן מור) לבין עובדת צעירה (יובל שרף) המותחות עד לאבסורד את ההנחה המקוממת שכדי להצליח עלינו לוותר על היקר לנו מכל: על עצמנו.

run forever, שלישי, 08/03 בשעה 19:30 מחנות נייק בנמל ת"א

לרגל יום האישה הבינלאומי, ענת הראל מבטיחה לנו שנוכל לעוף. לא רק לרוץ. כרגיל אצל ענת, יהיו טונות של אנרגיות טובות שיאפשרו לנו לפחות לעוף על עצמנו. לא פחות. הרשמה מראש חובה:

https://www.nike.com/events-registration/event?id=38763

אריק ברמן, ישן וגם חדש, יום ה', 10.03 ב 22:00 בזאפה ת"א

זה בטח לא מופע מיוחד ליום האישה, אבל הטיימינג יצא מושלם כי מי לא תרצה לחגוג עם אריק ברמן שיבצע בהופעה שירים מארבעת אלבומיו ו גם שירים חדשים, ביניהם: "מה עוד ביקשת", "המתוקות האחרונות","יום חדש נפלא", "בינונימי", "שער שש", "הגשמה עצמית", "טעם נרכש", "לא הצלחתי להתאהב בך בשישית", "גרביטציה" ויפזר המון המון קסם אישי.

מחווה לעפרה חזה, יום ו', 11.3 ב 11:00 וב- 13:30

התיאטרון הקאמרי מקיים מופע מחווה חגיגי לזמרת עפרה חזה בהשתתפות אבי טולדנו, ישי לוי, דקלון, אהובה עוזרי, סגיב כהן, עדנה לב, עינת שרוף, עדי כהן, אלינור אהרון, יובל כספין, דניאל יפה, עינת אזולאי, כפיר לוי, ליהי טולדנו. כמו כן ישתתפו במופע ילדי בית הספר למוזיקה ביסאן אבולאבן, ליאן בירן, נדב לוי, רוני מדואל, יאיר נהון, שירה פריימן.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *