מסע מצולם לאיים האיוניים ביוון – המלצות וזכרונות

המציאות לא להיט לאחרונה.

שלא לומר נוראה. מפחידה. משתקת.

אין ממש לאן לברוח.

אולי בעצם כן. לזכרונות.

וגם הבטחתי. אז חייבת לקיים.

מסע מצולם לאיים האיוניים ביוון.

10 מקומות לפחות שאתם חייבים להיות.

מחר. בשנה הבאה. בחופשה הקרובה.

העיקר שיש למה לצפות.

Corinth canal

מי שמגיע אל האיים האיוניים דרך הים, אחת הדרכים המדהימות היא לחצות את תעלת הקורינטוס המחברת אותם ואת אתונה.

תעלת הקורינתוס היוונית היא אולי הרבה פחות מוכרת מחברותיה תעלת סואץ או תעלת הלאמנש אבל החצייה שלה היא חוויה מרגשת לא פחות.

Corinth Canal, Greece

התעלה, שמקצרת את המרחק מפיראוס לים האדריאטי בשלוש מאות עשרים ק״מ נהגתה כבר ע״י הקיסר נירון ונכרתה במהלך שתיים עשרה שנה שהסתיימו בשנת 1893. אורכה שישה ק״מ אבל ייחודה ברוחבה – עשרים ואחד מטר בלבד, מה שהפך אותה בעת המודרנית לבלתי רלוונטית לאניות משא ומסחר.

אז היום היא משמשת בעיקר לתיירים כמונו ומספקת להם חוויה מדהימה בעוצמתה הנובעת מהמפגש בין עוצמת הטבע לעוצמת האדם. המעבר צר כל כך, וגובה דפנות האבן העצומים מתנשא לגובה של עד שמונים מטר מעל פני הים. מעליה שלושה גשרים שמאפשרים מעבר של רכבות ומכוניות ומוסיפים לנופך הדרמטי.

Corinth Canal

Lefkada

בלפקדה ממוקמים שניים מהחופים היפים ביותר ביוון, והם אפילו צמודים אחד לשני. לשניהם רצועת חוף ארוכה יחסית, עם חול לבן לבן ומים כחולים כחולים, ושניהם נמצאים תחת מצוקים ענקיים. הירידה אליהם או יותר נכון העליה מהם מאתגרת ביותר אבל הנוף מרהיב ושווה ביותר.

egremni beach, Lefkada

Porto Katsiki beach, Lefkada

קפלוניה

קפלוניה הוא האי הגדול ביותר באיים האיוניים, אבל הפחות מתוקשר ולא בצדק.

יש בו חופים מקסימים ושתי עיירות ציוריות מהיפות ביותר ביוון, שגם המסעדות בהן שוות ביותר.

Fiskardo town, Kefalonia

 

Myrtos Beach, Kefalonia

Asos Town, Kefalonia

Melissani cave< kefaloniaר

 

זקינטוס

זקינטוס הוא האי האיוני שהכי אהבנו. פחות בגלל האתרים המתויירים והידועים ויותר כמו חוף הספינה הטבועה שהיה יכול להיות כל כך מהמם כמו בתמונות אילולא אלפי תיירים היו מסתירים אותו בכל רגע נתון,

Shipwreck beach, Zakynthos

 

Shipwreck beach, Zakynthos

ויותר בגלל החופים המבודדים שבכל אחד מהם אתה יכול לגלות מערה כחולה, שנקראת ככה בגלל צבע המים שנוצר משבירה של קרני השמש על החול הלבן לבן שבקרקעית. ולפעמים אם אמיצים מספיק, אפשר לשחות עמוק לתוך המערות האלו ולגלות תגליות קסומות ביותר.

Blue Caves, Zakynthos

Blue caves, Zakynthos

Blue caves, Zakyntho

וגם כמובן, בגלל הצבים.

Turtle Island, Zakynthos

איתקה

איתקה הוא אי קטן וירוק הצמוד לקפלוניה. והוא מפורסם בעיקר בזכות מלך האי אודסאוס שלקח חלק במלחמת טרויה, עורר את חמת האלים, ונענש בהארכת מסעו הביתה לאיתקה למסע של עשר שנים ארוכות וקשות הידועות בשם מסעות אודיסאוס.

השיר שכתב קונסטנטינוס קוואפיס ״הדרך לאיתקה״ מפורסם לא פחות והפך לסמל למסע רוחני רצוף קשיים ומהמורות שעובר האדם בדרכו הביתה, או בדרכו להגשמת חלומותיו ולחשיבות הדרך עצמה, שעולה על השגת המטרה עצמה.

״כי תצא לאיתקה, בקש כי תארך דרכך מאד. שתהיה מלאה הרפתקאות, שופעת תגליות. ותהא איתקה לנגדך תמיד, להגיע לשם זה ייעודך… ועל הכל, אל תאוץ לך הדרך. ולוואי ותארך מאד, שנים הרבה, ותגיע אל אותו אי ואתה שבע ימים, עשיר ככל אשר אספת בדרכך, ובלי לצפות שאיתקה תעשירך עוד. איתקה העניקה לך את הטיול המופלא. אלמלא היא לא היית יוצא כלל למסע. אין בה עוד".

Ithaka

 

 

 

2 תגובות בנושא “מסע מצולם לאיים האיוניים ביוון – המלצות וזכרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *