ספר השנה שלי: האמת על פרשת הארי קברט / ז’ואל דיקר

אין דבר שאני אוהבת יותר מספר טוב. (טוב, אולי יש עוד כמה) ואין דבר שאני אוהבת יותר מלכתוב. (כנ״ל). אז ספר ממש ממש טוב על שני סופרים, שמספר על כתיבת שני ספרים, זה כבר פסגת האושר ממש.

 מרקוס גולדמן הוא סופר צעיר שספרו הראשון היה הצלחה גדולה. אבל עכשיו הוא נתון במשבר כתיבה של ספרו השני. בצר לו, הוא פונה לחברו היחיד בעולם, והמורה הנערץ שלו לכתיבה, הסופר הידוע הארי קרבט.

אבל אז מתפוצצת פרשה שתטלטל את חיי שניהם: גופתה של נולה קלרגאן, נערה בת 15 שאיתה ניהל רומן סודי ונרצחה באכזריות לפני שלושים שנה, מתגלה בחצר ביתו של הארי והוא מואשם ברציחתה.

בבת אחת קורסים חייו של הארי, וגולדמן עוזב הכל כדי לתמוך בחברו ולהוכיח את חפותו, ובדרך כותב על הפרשה את הספר שיהפוך אותו לאגדה.

לא יודעת אם השתכנעתם. גם לי לקח שנה להתחיל לקרוא את הספר אבל א׳ התעקש ואני אסירת תודה לו על כך. מדובר בספר מתח שאי אפשר להוריד מהיד, אבל גם בסיפור אהבה מרגש מאין כמוהו וגם בסדנת כתיבה! ועדיין לא דיברנו על התאור המדויק והמצמרר של החיים בעיירה אמריקאית טיפוסית ועל כל הפרסים שהספר זכה בהם.

כן, מדובר גם ב 600 עמודים אבל אל תתנו לזה להשפיע עליכם. כשתסיימו אותם אתם תתחננו לעוד.

ואם עדיין לא השתכנעתם, קבלו את אחד משלושים ואחד הטיפים שנותן הארי לגולדמן במהלך הכתיבה:

״בחברה שלנו, מרקוס, האנשים הנערצים ביותר הם אלה שבונים גשרים, גורדי שחקים ואימפריות. בעוד שלמעשה, האנשים הנאצלים והראויים ביותר להערצה הם אלה שמצליחים לבנות אהבה. שכן אין משימה גדולה וקשה מזו״

אז לכו תבנו אהבה.

ותקראו.

ותשלחו לי ולא׳ אח״כ מכתב תודה

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?