רשימת הדברים שאני רוצה

אני בטוחה שמדי פעם אתם עושים לעצמכם רשימה של כל הדברים שאתם רוצים. גם אני עושה לעצמי רשימה כזו מדי פעם. כל הדברים שאני רוצה. כל הדברים שאני צריכה. כל הדברים שאני חייבת. הדברים שיעשו אותי מאושרת.

גם ג’וזלין עושה לעצמה רשימה כזו. היא בת 47, חיה בעיירה צרפתית קטנה ומשעממת, מנהלת חנות סדקית קטנה ומשעממת, נשואה לאותו גבר לא כל כך קטן אבל די משעממם, בלי שני הילדים שלהם שכבר עזבו את הבית, כנראה כי השתעממו למוות. מדי שבוע היא כותבת את רשימת הרצונות שלה. מנורה לשולחן בכניסה, מסחטת ירקות, וילון למקלחת (אבל בלי פרחים), בלקברי, דברים פשוטים שאם תשיג אותם יעשו אותה מאושרת.

הדברים שאני רוצה / גרגואר דלקור

הספר נפתח כשג’וזלין מסתכלת על עצמה במראה. בלי בגדים. היא רואה אישה שמנמנה, בת 47, ובהחלט לא אטרקטיבית במונחים של ויקטוריה סיקרט. זה לא כל כך נעים לה להודות בזה אפילו בפני עצמה אבל ג’וזלין די מחבבת את המראה שנשקף לה מהמראה, כמו שהיא די מחבבת את החיים המשעממים שלה. את חיי הנישואין המשעממים אך מעניקי השגרה נוסכת הבטחון, את חנות הסדקית המשעממת שלה שבה היא מוכרת כפתורים, חוטי צמר וצרכי תפירה.

היא אפילו כותבת על החיים המשעממים שלה בלוג, שבו היא נותנת עצות לנשים משועממות כמוה על תפירה, על סריגה, על תיקונים ועל החיים.

ואז יום אחד היא זוכה בלוטו. ממש במקרה. היא מצטרפת לחברותיה שממלאות לוטו באדיקות כבר שנים וממלאת טופס מקרי. לגמרי במקרה היא זוכה ב-  18,547,301 אירו ו־28 סנט.

היא לא יודעת מה לעשות. עד שתתעשת היא מחביאה את הצ’ק בתוך נעל ישנה וממשיכה לחיות את החיים המשעממים שלה. היא ממשיכה לכתוב  מדי שבוע את רשימת הרצונות שלה.

היא ממשיכה לכתוב בבלוג שלה ומסתבר שהחיים המשעממים שלה דווקא מעניינים אלפי נשים שיש להן חיים דומים לשלה. מספר הכניסות לבלוג שלה מתקרב לכמות הכסף שזכתה בו.

אבל היא עדיין מתלבטת. האם הכסף ישנה לה את החיים? יעשה אותה יותר מאושרת? יאפשר לה להגשים את רשימת הרצונות שלה? ואולי לא צריך 18,547,301 אירו ו- 28 סנט כדי להגשים חלומות כמו וילון לאמבטיה בלי פרחים.

אני התחברתי מייד לספר הקטן והמקסים הזה, ולא רק בגלל שגם לי יש בלוג.. אלא בעיקר בגלל שבלי לקחת את עצמו יותר מדי ברצינות, הספר הזה גורם לך לחשוב. מיד התחלתי להכין לעצמי רשימה של רצונות, לבדוק עד כמה הם קשורים לכסף, ומה בכלל יעשה אותי מאושרת?

בינתיים גם גיליתי מה קרה לצ’ק של ג’וזלין. ולא. אל תצפו לסוף הוליוודי. תזכרו שזה ספר צרפתי. ובדיוק בגלל זה כדאי גם לכם לגלות.

גרגואר דלקור הוא פרסומאי וסופר צרפתי עתיר פרסים, יליד 1960. הספר שלו הפך לרב מכר, נמכר בחצי מליון עותקים רק בצרפת, תורגם ל- 27 שפות ועובד לקולנוע ולתאטרון.

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?