הביוגרפיה של סטיב ג'ובס / וולטר איזקסון – המלצה של אודי דור

או: למה לא חשבתי לקרוא את הביוגרפיה של סטיב ג'ובס ובסוף לא רק שקראתי אלא שאני גם ממליץ בחום.

את הביוגרפיה על סטיב ג'ובס קיבלתי במתנה מאמא שלי. אני בחיים לא הייתי קונה לעצמי בלוק בצורת ספר של 700 עמודים. אמא שלי חשבה שזה יכול לעניין אותי אבל בתור טכנולוג די קטן, שלא ממש מחובר למחשב, ושעד לאחרונה הסתובב רק עם נוקיה E-71, זה לא ממש גירה אותי לצלול לחודש של אינטימיות אינטנסיבית עם האיש.

אבל הספר ישב אצלי על המדף שליד המיטה, וחיכה בנימוס, יש לציין, לתורו, ובכל זאת אשתי קנתה לי אייפון לפני שנה ליומולדת, אז אנחנו קצת מחוברים, וכך קרה שלילה אחד סיימתי ספר אחר, הושטתי את היד, והתחלתי לקרוא.

הרבה פחות מחודש לקח לי לגמור את הספר. יותר כמו שבועיים. הספר קולח וזורם ומעניין עד מאוד. בכל זאת מדובר באחד האנשים המשפיעים ביותר בעידן המודרני. אז אם תשאלו אותי מדובר באדם עם אישיות גבולית ממש. טיפוס מעניין ביותר עם תפיסת עולם שונה מכל מה שאנחנו מכירים. איש עסקים+אדם רוחני+אמן+חרא של טיפוס+רצון לשנות את העולם+מורד+אחד שחושב שהוא יודע הכל+פרפקציוניסט+++. ולזה תוסיפו את היותו ילד מאומץ, את ילדותו בשנות ה-60, התבגרותו בשנות ה-70, את הטריפים של ה- LSD שהוא אומר שהיה להם חלק מהותי בהצלחה שלו, את היחסים המורכבים עד מאוד שלו עם המשפחה שלו, החברים שלו, העמיתים שלו, המתחרים שלו, העובדים שלו, וכו',

בעיקר בעיקר, זהו סיפורן של 40 השנה האחרונות בעמק הסיליקון, שאולי יותר מהכל, מייצגות את השינוי הדרמטי של העולם הדיגיטלי, שסטיב ג'ובס, הוא אחד המייצגים המרכזיים של השינוי הזה.

הספר מצליח לספר את הסיפור המרתק של האיש השונה הזה, הרחוק מאוד מהתדמית שנוצרה לו בתקשורת בשנים האחרונות, שלא הייתי מתוודע אליו ללא הספר הזה.

ממליץ בחום למרות הגודל.

 

תגובה אחת בנושא “הביוגרפיה של סטיב ג'ובס / וולטר איזקסון – המלצה של אודי דור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *