ספר התשוקות / הוצאת תשע נשמות

unnamed (1)

עורן החלק קרן בשמש החמה. הים הכחול המה.
גופן התמתח משולשים משולשים. שדיים. ברכיים. ערווה.
הן ביקשו שאקריא להן סיפור מתוך ״ספר התשוקות״ שראו שאני קוראת בשקיקה.
הן עוררו בי תשוקה. כל אחת בדרכה.
הקראתי להן את ״בחורה של קיץ״. מאת ונינה קולג׳ובני.
הן שתו את מילותיי בצמא.

״כשהייתי קטנה הייתי מנשקת את המראה ומדמיינת שאני מנשקת מישהו, מחכה להתנסות בנשיקה אמיתית. אחר כך עבר הרבה זמן, הרבה פיות גבריים, שנים על שנים של חוסר מזל, כאב, תסכול, אהבה, פרידה, תשוקה. עד שהגיע הלילה הזה – לפני שלושה שבועות – שישבנו בבר, פנים אל פנים בפעם הראשונה, ולא יכולתי להפסיק להסתכל עליה כשדיברה. הקשבתי לה מהופנטת. הדיבור שלה נגע בעור שלי כאילו היו אצבעות בקצה המילים שלה. שאלתי אותה שאלות רק כדי שתמשיך לדבר, כדי שאוכל להמשיך להסתכל על המחוות שלה. היא עובדת ולומדת. גרה לבד. היתה עם גברים ונשים אבל בשנים האחרונות רק עם בחורות. בינתיים נזכרתי שוב, בציפיה, איך הייתי מתנשקת עם הראי, כאילו לא חייתי חיים שלמים בין לבין״.
 .
הפסקתי לרגע כדי לבלוע את הרוק שהצטבר לי במעלה הגרון.
״תמשיכי״ הן קימרו את הגב. ״אל תפסיקי״ הן זעקו בתחינה.
המשכתי. גלגלתי את המילים על הלשון הרכה. עד שגמרתי. בקול חסר נשימה.
 .
״ספר התשוקות״ של תשע נשמות מציע כהרגלו אלטרנטיבה מעוררת השראה, אינטילגנטית ומלאת תשוקה לספרות הארוטית, פרי עטן של סופרות לטינו אמריקניות. חוויה מרעננת ומעוררת חושים.
ומה כתוב על הכריכה האחורית:
.

קיץ, חום ורטיבות, הרפתקאות מיניות, גוף, אובססיות, חוויות מזדמנות, סווינגרס, יחסים אסורים וגילויים עצמיים, קשרים חד-מיניים, טריוּת, פרוזה נוטפת ומזיעה, סקס ושיגעון, הזיקה אל הגוף, הצורך באהבה. המיניות והמגוון מנקודת מבטן של שש-עשרה סופרות לטינו-אמריקאיות עכשוויות משבע מדינות.

ברוכות הבאים וברוכים הבאות לתערוכת התשוקות של המאה ה-21. עולם שבני אדם מסתובבים בו בחיפוש – נואש לעתים – אחר חוויות ומגע, מין ואהבה, נחמה וריגוש, עור, תקשורת ואקסטזה. ההתרחשות תיפתח בטיול באקפולקו, בגיחה לחוף אורוגוואי, או ברגע אחד ששׂערה נתקעת בגרון באמצע סקס אוראלי. משם ייקחו אותך הסיפורים אל מחוזותיהם האינטימיים.

הסתכלו על העוברים ושבים. לכל אחד סיפור-תשוקה, לכל אחד סוד או וידוי שלא נאמר. אנו ודומינו הולכי הרגל, נושאים בתוכנו תקרית מודחקת, רצון לא ממומש, התנהגות בלתי הולמת, זיכרון מחרמן, עלילה חריגה ברצף החיים. ובכן, זה החומר שממנו עשוי הספר הזה. ללא מטפורות, אלגוריות וסמלים: "ספר התשוקות" מכיל סיפורים ישירים, פשוטים וכנים – ולכן הם חודרים ישר אל מערכת העצבים שלנו. לפנינו אוסף סגנונות כתיבה, כסגנונות מגע. הזדמנות חד-פעמית להאזין לקולותיהן של מיטב הסופרות הלטינו-אמריקאיות העכשוויות, האומרות את דבריהן ופורשות לפנינו את יצירתן במין סימפוניה חושית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *