הצתה – רפי גדרון מצית לי את הלב (ויש גם ראיון)

אם הייתם יודעים שרפי גדרון הוא ד”ר לתקשורת מחשבים, יזם סדרתי, הייטקיסט, אקזיטיסט, סקסופוניסט, טרקיסט, וגם חתיך הורסס, הייתם בטח רצים לקרוא את הספר שלו. אבל זהו שלא ידעתם. אז עכשיו אתם יודעים!

אבל רגע, לפני שאתם רצים, רק שתדעו שלספר שלו קוראים “הצתה”, ושכל ההכנסות ממכירתו מוקדשות לעמותה לחקר המוח שהקים רפי לאחרונה בברכת הנשיא פרס.

זהו ספר מתח אינטילגנטי המתאר את עלילותיה של דניאלה, סטודנטית למדעים, שפותרת משוואה שאף אחד עוד לא הצליח לפתור, המאפשרת לה לפתח מנוע המופעל באמצעות מים! הפתרון התמים של דניאלה מכניס אותה לעולם המורכב של הסטארטפים ומסבך אותה עם מדענים, משקיעים, אילי הון ואנשי ביון, שהאינטרסים המנוגדים והלא כל כך תמימים שלהם מייצרים סיפור מרתק ומותח. ברקע, יש כמובן סיפור אהבה, וגם חשיפת סיפורו המופלא של סבה של דניאלה שהוא ניצול שואה.

הספר  נכתב בהשראת סיפורה של כרומטיס, אולי האקזיט הישראלי הגדול ביותר של כל הזמנים שעשה רפי,  ובסוף הספר מופיע גם סיפורה של כרומטיס מנקודת מבטו האישית.

ואם כל זה לא הספיק לכם אז כדאי לכם לעיין גם בתשובות של רפי לשאלות שהייתי חייבת לשאול אותו:

מה מקור ההשראה לספר ואיך זה קשור לשואה?

הספר נולד מתוך שילוב של הביוגרפיה האישית שלי עם ההוויה הישראלית. הוא מושפע מצד אחד מתרבות היזמות וה”אקזיט” – חלומה של כל אם עבריה, ומהצד השני מההיסטוריה הקולקטיבית של השואה. הרעיונות שמאחורי הספר נבעו מתוך ניסוי לברר לעצמי את שתי ההוויות הללו שהן חלק מחיי – בהיותי דור שני לניצולי שואה ויזם  טכנולוגי. ב’הצתה’ עשיתי ניסיון להבין את הקשר הזה.

בכדי להקל את הדיון בנושא ולהפכו ליותר נגיש עבורי ועבור הקוראים, בחרתי  לספר את הסיפור בספר מתח מתובל בציניות.

למה קראת לגיבורת הספר דניאלה?

דניאלה מנסה להתמודד עם דין האל – למצוא  את דרכה, להגדיר את עצמה, ולבחון את רצונה החופשי בתוך מערכת אילוצים סביבתיים ומשפחתיים. היא מונעת מדחפים לעשיה שלא ברור לה האם הם רצונותיה האמיתיים או צו עליון – דינו של האל.

(איזו אכזבה – ואני ציפיתי לתשובה קצת יותר פיקנטית כמו: זהו שמה של האקסית המיתולוגית שלי..  ג.)

איזה ספר יש לך ליד המיטה?

ערימה של ספרים, כולם בנושא חקר המוח, ואולי זה המקום לווידוי חושפני – אני לא קורא ספרי מתח – רק כותב מתח.

איזה ספר אתה באמת קורה עכשיו?

 Thinking fast and slow, Daniel kahneman

מומלץ ביותר. ואם אתם לא סומכים עלי, להלן חוות דעתו של נסים טאלב, מחבר הספר “ברבור שחור” –

“This is a landmark book in social thought, in the same league as The Wealth of Nations by Adam Smith and The Interpretation of Dreams by Sigmund Freud.

Nassim Taleb, author of The Black Swan

 מה מכל הדברים שאתה עושה הכי מעניין אותך עכשיו?

קידום טכנולוגיות המוח בישראל – נושא מרתק שתמיד רציתי לעסוק בו – חזית הטכנולוגיה אשר פיתרונה יתן לנו תשובות רבות באשר למהות שלנו, הרגשות והמחשבות שלנו, כמו לדוגמא למה בן אדם שפוי (או שחושב שהוא שפוי) לוקח על עצמו לכתוב ספר מתח J

איך אתה מספיק לעזאזל לעשות את כל מה שאתה עושה?

אני לא ממש מספיק …. אבל מנסה ….קם מוקדם, הולך לישון מאוחר, ולעיתים מתמקד ….

רוצים לקבל את הבלוג הבא ישירות למייל שלכם?
הרשמו לרשימת התפוצה


שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?