אמא יקרה לי – ברכת היומולדת שקיבלתי מהבן שלי

קיבלתי המון ברכות ליומולדת. מרגשות. מחממות את הלב. מקרובים ומרחוקים. אבל ללא ספק את הברכה הכי מרגשת קיבלתי מהבן שלי . כי זה לא טריוויאלי שבן 15 כותב לאמא שלו ברכה ליומולדת. והברכה שלו גרמה לי להרגיש מבורכת. וגם עשתה לי שלוליות בעיניים.

אין דברים כאלה. אין נחת כזאת.

אז החלטתי שמותר לי גם קצת להשוויץ. בכל זאת יומולדת..

אמא יקרה לי,

את כבר בת 45 שזה בדיוק כפול 3 מהגיל שלי, פער שנראה לי בהתחלה עצום.

בזמן שישבתי וחשבתי מה לכתוב לך, לא ידעתי איך אצליח לכתוב ברכה שתשמח ותתאים למישהי שהיא כל כך הרבה יותר מבוגרת ממני. זה לא אומר שאת זקנה אמא, (טוב, אולי רק קצת) אבל בסוף התחלתי פשוט לכתוב ולראות איך יצא וזה פשוט זרם והבנתי שאת אמא מדהימה שמבינה אותי ורוצה רק בטובתי ותמיד מנסה לעשות הכל בשבילי.

וגם כשאנחנו מתווכחים אני יכול לדבר איתך גלוי ואני גם לא צריך להסתיר ממך שום דבר ולדעתי האמון והכנות והאהבה הזאת הם הדברים שהופכים אותך לאמא כל כך טובה וגורמים למערכת היחסים הזאת להיות כל כך מוצלחת.

אז אני מקווה שלא תשתני ותמשיכי לשמוע את המוזיקה שכל החברים שלי שומעים (חוץ ממני מסתבר) ולהיות מבקרת התרבות מספר אחת כי הרי ההצגות והתערוכות שאת מביאה אותי אליהן תמיד מעניינות (אבל אל תעופי על עצמך עכשיו. הכמות שאת לוקחת אותי בדיוק מתאימה. אין צורך ביותר) ובעיקר שתמשיכי להיות אמא ולא סתם אמא אלא אמא שלי.

עד עכשיו כתבתי דברים שאת כבר, אני רוצה לאחל לך כמה דברים להמשך:

אושר ובריאות ונחת מהילדים שהם לא אני, כי אני יודע שממני כבר יש, שתצליחי לצאת מההתמכרות שלך לאיפון כמו שאת מנסה כבר שנים, ושכל הדברים שאת עושה ישארו מוצלחים.

אבל הדבר הכי חשוב שאני מאחל לך הוא מזל.

הרי לא סתם הברכה היא “מזל טוב”. כששואלים אנשים מה הדבר שהכי חשוב להם בברכות האלה הם עונים תשובות כמו: בריאות, משפחה, אושר ועושר אבל בעצם המזל הוא הכי חשוב. בטיטאניק, את יודעת, היו מלא אנשים בריאים ועשירים ומאושרים ועם משפחות טובות אבל היה חסר להם הפרט הזה שנראה שולי אבל הוא כל כך מרכזי: מזל!

אבל בסופו של דבר יש לך כנראה הרבה מזל כי יש לך בן כמוני! וברצינות הדבר היחיד שעולה על דעתי הוא הקשר בינינו אז כנראה זה יותר מסתם מזל..

אני מאוד מקווה ובתוך תוכי גם יודע שהברכה הזאת או לפחות החלק הראשון שלה יהיו נכונים גם עוד 15 ו-20 שנה כי ככה את ואל תעזי להשתנות אף פעם.

אוהב

עידו

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?