תערוכות שוות בלונדון שאסור לפספס

לנסוע ללונדון בנובמבר, זה הימור לא קטן.

רוב הסיכויים שלונדון תהיה אפורה, קרה וגשומה כהרגלה.

אבל כשאין ברירה, אין ברירה, וכך בדיוק מצאנו אותה: אפורה, קרה וגשומה.

מזג אויר מושלם בכדי לראות תערוכות. אז הנה אלה שראינו ואהבנו:

Tim Walker: Story Teller, Somerest House

Somerset House, South Building, Strand, London, WC2R 1LA, until 18/01/13

אם יש לכם זמן רק לתערוכה אחת בלונדון, תלכו לזאת!

טים ווקר הוא אחד מצלמי האופנה החזותית המרתקים והמשפיעים ביותר הפועלים כיום בעולם. ראוותני, מקורי ומסנוור, הצילומים של ווקר מלאי חיים. צבע והומור. הוא מתייחס לצילומי אופנה כמו לסט של סרט ומשתמש בתפאורות, באביזרים ובמודלים יוצאי דופן כמו בובות גרוטסקיות ענקיות או העתק בגודל טבעי של מטוס קרב ספיטפייר. גם הדוגמנים נדרשים לשחק תפקיד בסרט הזה שווקר בונה בראשו עבור כל תמונה. התוצאה בעיני, מהפנטת, ומשכיחה את העובדה שמדובר בסופו של דבר בשיווק של מותג או מוצר.

התערוכה כוללת גם צילומים של רבים ממשתפי הפעולה הוותיקים שלו כמו ויויאן ווסטווד וג’ון קליז וחושפת גם את ההשפעות והסיפורים שמאחורי הקלעים.

.

.

.

William Klein + Daido Moriyama

Tate Modern, Bankside, London, SE1 9TG, until 20./01/13

זו התערוכה הראשונה שבוחנת את הקשר בין עבודתו של צלם והבמאי משפיע קליין, וזה של Moriyama, הצלמת המפורסמת ביותר שיצאה מהתנועה להתעוררות היפנית של שנות ה-60.

וויליאם קליין, הצלם האמריקאי בן ה-  84, שידוע בגישתו האירונית למדיה הצילומית ולשימוש יוצא הדופן שלו בטכניקות כמו photojournalism ו- fashion photography. הצילומים בתערוכה לקוחים מהתקופות שבילה בניו-יורק, בפריז ובטוקיו, ויוצרים דיאלוג עם הצילומים של הצלמת היפנית Daido Moriyama שאף היא חילקה את חייה בין טוקיו לניו-יורק.

התערוכה מדגימה את הזיקה בינהם ואת הסגנון החזותי שהם חולקים שהוא דחוף, מטושטש ומגורען, הנובע מהרצון להעביר את חיי הרחוב והמחאה הפוליטית, אפילו בתוך צילומי אופנה.

Hollywood Costume

V&A Museum, Cromwell Rd, London, SW7 2RL , until 27/01/13
חלק מהתלבושות הידועות ביותר של הקולנוע ההוליוודי התכנס לתערוכה מרכזית, שבוחנת את אמנות עיצוב תלבושות, וכיצד היא מסייעת לבניית דמויות ולספר סיפורים. המייצגים כוללים את השמלה של ג’ודי גרלנד מה- “קוסם מארץ עוץ “, את השמלה השחורה הקטנה שעוצבה על ידי ג’יבנשי לאודרי הפבורן ב- ארוחת בוקר בטיפאני, התלבושת של ג’וני דפ  בשודדי הקאריביים’ וגם ראיונות עם במאיים הוליוודים, מעצבי תלבושות ושחקנים כדוגמת מריל סטריפ ורוברט דה נירו.
חובה להזמין כרטיסים מראש!
.

Everything Was Moving: Photography from the 60s and 70s

Barbican Centre, Silk St, London, EC2Y 8DS,  Until 13/01/13

תערוכת צילומים ענקית הכוללת 400 יצירות של צלמים ידועים מכל רחבי העולם המתמקדת בשני העשורים העשורים הזכורים ביותר של המאה ה -20.

העולם השתנה באופן דרמטי בשנות ה-60 וה-70. הכל זז. התערוכה מציגה כמה מהקולות נמרתקים ביותר בצילום באותה תקופה על מנת לשקף דברים שהיו ועוד לא היו.

אגלסטון מצלם אמנות בצבע, דוידסון מביא מעורבות רגשית עזה לפוליטיקה אמריקנית, הקול היה הצלם השחור העצמאי הראשון של דרום אפריקה, גרסיאלה נסעה עד למדבר כדי לתעד אוכלוסיות מקומיות. המון דברים חדשים אבל גם ישנים. ובמובן הזה, שום דבר לא זז.

Random International: Rain Room

Barbican Centre, Silk St, London, EC2Y 8DS,  Until 04/03/13

קבוצת Random International מזמינה את המבקרים בתערוכה לחוות את הגשם, להלך בין הטיפות. ניתן לצפות בהצגה, או להעיז ולהתנסות בחוויה של הליכה בתוך הגשם.

מבקרים יכולים לבחור פשוט לצפות בהצגה או למצוא את דרכם בזהירות בגשם, לשים את מבטחם בעבודה לבדיקה.

קבוצת Random International ידועה בגישה הייחודית שלהם לאמנות עכשווית דיגיטלית. היצירות הניסיוניות שלהם מתעוררות לחיים באמצעות אינטראקציה עם הקהל וביצועים מבוימים.

כדי להתנסות ב- rain room יש לקחת בחשבון זמן המתנה ארוך.

 

 

שתפו:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הכל זה מלמעלה — התערוכה

לא. לא חזרתי בתשובה. אבל מי שעוקב אחרי קצת, בטח כבר יודע שבשנתיים האחרונות אני מצלמת עם רחפן תחת הכותרת #הכלזהמלמעלה.

הילדה הכי קטנה שלי בת 12!

הילדה הכי קטנה שלי כבר בת 12. כשחשבתי מה לכתוב לך, מצאתי בלוג שכתבתי בתאריך ה-8 בינואר 2012, בדיוק לפני 7 שנים. הוא נקרא “הילדה הכי

סליחה

סליחה, אפשר לבקש סליחה? כן בבקשה הגעת למקום הנכון אנחנו פתוחים כל יום בין תשע לשש ממי תרצי לבקש סליחה? סליחה, לא הבנתי “מהמקום”? “מחברו”?